UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Поспішили: На Буковині одна із ТВК утворила виборчі округи ще до старту кампанії

На Буковині Глибоцька селищна територіальна виборча комісія утворила округи раніше терміну

Поспішили: На Буковині одна із ТВК утвор…

Глибоцька селищна ТВК утворила виборчі округи для голосування на місцевих виборах  на день раніше, аніж передбачено виборчим законодавством, тобто 4 вересня, передає Depo.Чернівці за інформацією ГМ "ОПОРА".  

Сьогодні, 7 вересня, заступниця голови Глибоцької ТВК Інна Білоус прокоментувала ОПОРІ ситуацію наступним чином: "В законі зазначено, що округи мають бути сформовані не пізніше 5 вересня, а про те, що раніше не можна утворювати – такого не вказано".

В "ОПОРІ" наголошують – відповідно до  роз’яснення ЦВК від 28 серпня 2020 року, рішення про утворення виборчих округів приймаються ТВК після початку виборчого процесу, тобто з 5 вересня. У суботу, 5 вересня, члени ТВК не прокоментували це рішення, аргументуючи це тим, що спостерігачі ОПОРИ телефонують їм у вихідний день.

За результатами засідання Глибоцької селищної ТВК утворено 3 виборчі округи: перший –  смт Глибока,  другий – села Димка, Михайлівка, Червона Діброва та Опришени, третій – села Стерче, Слобідка, Черепківці та Новий Вовчинець. 

Довідково:

Згідно з пунктом 1.7 роз’яснення ЦВК, рішення про утворення виборчих округів приймається територіальною виборчою комісією після початку виборчого процесу, однак не пізніш як на другий день виборчого процесу.

Відповідно до частини 4 статті 199 Виборчого кодексу багатомандатні виборчі округи з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч) утворюються відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів.

Згідно з частиною 3 статті 201 Кодексу територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв'язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

Нагадаємо, на Хмельниччині ж, навпаки, члени ТВК саботували процес утворення округів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"