Невдалий старт: На Хмельниччині через відсутність кворуму не сформували виборчі округи в установлений термін

Хмельницька обласна ТВК не сформувала виборчі округи в установлений термін через те, що частина членів комісії просто втекла із засідання

Невдалий старт: На Хмельниччині через ві…

Про це Depo.Хмельницький повідомили спостерігачі ГМ "ОПОРА".

Так, через відсутність кворуму на засіданні Хмельницька обласна ТВК не затвердила перелік округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради. На засідання, скликане на вимогу семи членів ТВК о 21:00 6 вересня, не з’явився голова комісії, його заступник, секретар та ще четверо членів.

Відтак, Хмельницькій обласній ТВК не вдалося затвердити перелік територіальних виборчих округів  з виборів депутатів обласної ради. Невдалими виявилися обидві спроби членів комісії дійти згоди.

Нагадаємо, напередодні постанови які пропонував голова Віталій Афадєєв комісія не прийняла, голова закрив засідання і фактично втік, не призначивши час наступного зібрання. Члени комісії швидко зібрали підписи з вимогою провести засідання на 21:00, догнали голову на вулиці і перед телекамерами вручили цей лист.

На засідання не прийшли:

- Афадєєв Віталій Вікторович , голова, ПП "Голос";
- Нартовський Олександр Володимирович, заступник голови, ПП "Слуга народу";
- Прокопець Ірина Іванівна, секретар, ПП "Солідарність жінок України";
- Брильова Валерія Ігорівна, ПП "Слуга народу";
- Вінскевич Алла Йосипівна, ПП "Рідне Закарпаття";
- Перепелиця Альона Юріївна, ПП "Голос";
- Дудник Майя Іванівна, ПП "Порядок".

За даними "ОПОРИ", зібравшись на 21:00, 11 членів комісії обрали головуючого і зробили перерву, з надією, що керівництво повернеться. Однак ні голови, ні членів комісії, так і не дочекалися. А через певний час "зникли" і до півночі не повернулися ще двоє членів комісії: Любов Виноградова (партія "Єдиний Кривий Ріг") та Марина Олійник (партія "Всеукраїнський народний союз").

Тож через відсутність кворуму (залишилось лише 9 членів з 18) рішення про затвердження округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради в терміни, визначені законодавством, не прийняли.

Довідково:

Відповідно до частини 3 статті 201 Виборчого кодексу України територіальні виборчі округи з виборів депутатів обласних, районних, районних у місті рад, а також депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) утворюються відповідно обласною, районною, районною в місті, міською, сільською, селищною виборчою комісією не пізніш як на другий день виборчого процесу з дотриманням принципу неперервності меж (зв’язності територій) таких округів та, за можливості, з урахуванням адміністративно-територіального устрою. Відповідна виборча комісія тим самим рішенням присвоює номери територіальним виборчим округам.

Згідно з частиною 1  статті 36 Виборчого кодексу України на письмову вимогу третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобов’язаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги.
 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"