ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Попереду вихідні: стережіться кліщів!

Хмельничан атакують кліщі, лікарі попереджають про небезпеку
Depo.
13 червня 2015 09:09
ФОТО: depo.ua
Попереду вихідні: стережіться кліщів!
Попереду вихідні: стережіться кліщів!

Фахівці радять бути уважними під час перебування на природі. Також треба ретельно перевіряти одяг і взуття після прогулянок, пише Хмельницький.depo.ua.

Існує багато хвороб, які виникають через укуси кліщів, оскільки вони є переносниками збудників різних захворювань. Особливо активні ці комахи в квітні - травні та серпні - вересні.

Кліщі нападають на людей у різні способи. Причепившись до одягу, ці комахи переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найбільш тонкою шкірою. Тому, повернувшись з відпочинку на природі, обов'язково треба оглянути себе: якщо помітити комаху одразу, буде легше її видалити.

"У 80% випадків укус не буває небезпечним, якщо комаху вчасно вийняти з тіла, - говорить головний спеціаліст відділу епідеміологічного нагляду Хмельницького міськрайонного управління Держсанепідслужби Тетяна Вовк. - Якщо ж кліща не видалити протягом двох-трьох діб, у людини може з'явитися гарячка, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота і млявість. Якщо лікування на ранній стадії не проводиться, хвороба може призвести навіть до інвалідності".

У Хмельницькому цілодобово працюють травмпункти (на території міської та міської дитячої лікарень), де кліща видалять та оброблять місце укусу.

Для захисту від кліщів потрібно одягатися в світлий одяг з довгими рукавами та головний убір, оглядати тіло після прогулянок.

Більше новин про життя Хмельниччини читайте на Хмельницький.depo.ua