Поліція Хмельниччини закликає громадян законно висловлювати протести

Поліціянти звертається до всіх організаторів та учасників масових акцій з проханням не використовувати протиправні методи висловлення протестів

Поліція Хмельниччини закликає громадян з…

Блокування руху на автошляхах, до якого часто вдаються пікетувальники, тягне за собою кримінальну відповідальність як у вигляді штрафних санкцій, так і обмеження волі, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сторінку у Фейсбук Хмельницького відділу поліції.

"Учасникам таких акцій слід знати, що за це передбачена адміністративна відповідальність, а саме ч. 1 ст. 127 КУпАП (Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху), що може тягнути за собою накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також ч. 4 ст. 127 КУпАП (Порушення, передбачені частиною першою, що спричинили створення аварійної обстановки), де відповідальність передбачена у вигляді накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин", - йдеться у повідомленні.

Якщо ж під час перекриття проїзної частини використовуються які-небудь перешкоди, то також передбачається кримінальна відповідальність, що карається штрафом від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

"А якщо дії по перекриттю дороги були поєднанні з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, тоді вони кваліфікуються за ч. 3 ст. 279 КК України, де передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років", - попереджають у поліції.

Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

Про  їх проведення потрібно завчасно сповістити органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування, інакше це буде кваліфікуватись як порушення ст. 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій). За вказані дії передбачена адміністративна відповідальність у вигляді попередження, або накладення штрафу від десяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.



Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme