UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Покрівлю у Красилівському НВК таки відремонтують

На рахунки місцевих бюджетів у листопаді почали надходити кошти субвенції на соціально-економічний розвиток – перехідні залишки субвенції 2018 року

Покрівлю у Красилівському НВК таки відре…

Справедливість відновлено, повідомила Depo.Хмельницький консультант із комунікацій Хмельницького регіонального відділення АМУ Ольга Поліщук.

Триповерхова будівля Красилівського НВК "Гімназія та ЗОШ І ступеня", що на вул. Центральна, 38-а була побудована ще у 1988 році. Вона розрахована майже на 1 000 учнів. Але впродовж останніх трьох років ситуація в закладі стала жахливою. Уся покрівля почала протікати і це зробило увесь третій поверх навчального закладу непридатним для використання. Місцевий відділ освіти проводив локальні ремонти своїми силами, однак вирішити проблему масштабно не вдавалося.

В кінці 2018 року Кабінет Міністрів України своїми розпорядженнями затвердив розподіл між місцевими бюджетами за об’єктами (заходами) субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, в тому числі на суму 5041 тис. грн. для  Красилівської міської об’єднаної територіальної громади. Їх і мали використати на реконструкцію даху Красилівського НВК "Гімназія та ЗОШ І ступенів".

Уже на початку 2019 року було оголошено тендер на проведення робіт. Тендерна процедура була дуже важкою та складною. Згідно із  результатами торгів з переможцем торгів ТОВ "КРАСИЛІВРЕМБУД" з яким, в кінці вересня, і було укладено договір на проведення ремонту.

У жовтні підрядник приступив до довгоочікуваного ремонту. До 18 жовтня підрядником було закуплено матеріали та виконано 21% запланованих робіт, однак фінансування державою зупинилося. Це сталося тому, що кошти субвенції на соціально-економічний розвиток були заблоковані Міністерством фінансів України та Держказначейством України. І це стало чи не найбільшою проблемою бюджетного забезпечення для усіх територіальних громад у 2019 році. Розраховуючи на фінансування, вони у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції почали виконувати певний обсяг робіт, однак не змогли їх оплатити. Це – невеликі за вартістю, але необхідні для громад проекти - будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.

Вкрай важливий ремонт освітньої будівлі в Красилові також зупинився. Більше місяця тривали переписки представників місцевої влади та АМУ із усіма державними інстанціями, а справа стояла на місці. Однак, 7 листопада на рахунки місцевих бюджетів почали надходити кошти субвенції на соціально-економічний розвиток. Це – перехідні залишки субвенції 2018 року.

Розблокування коштів субвенції є результатом дій Асоціації міст України, яка послідовно та наполегливо відстоює інтереси кожної ОТГ в Україні.  

"Я вдячна Асоціації міст України за підтримку – підсумувала Красилівський міський голова Ніла Островська, – наполегливими спільними діями ми змогли відновити фінансування та домогтися того, що справедливість взяла гору. Хоч через затримку коштів ми втратили багато часу і попереду ще багато роботи, ми її зробимо. І наші діти, підростаюче покоління, будуть здобувати освіту у гідних, а головне – безпечних умовах".

Нагадаємо, Хмельниччина отримає майже 25 млн грн медичної субвенції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"