Підкилимні ігри, корупційні та кадрові скандали: Що розповів Габінет у своєму "останньому слові"

На звітній, а заодно й останній зустрічі з медійниками голова Хмельницької облдержадміністрації розповів не лише про зроблене за рік, а й відверто розповів про інтриги, політичну коньюнктуру та плани на майбутнє

Підкилимні ігри, корупційні та кадрові с…

Звіт голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета про результати роботи за рік перебування на посаді став емоційним і, в прямому значенні слова, прощальним. Пару днів тому на засіданні Уряду погодили його звільнення, відтак посадовець почав зустріч з пресою, та й закінчив її, подякою своїй команді за ефективну роботу, зауваживши, що не соромно за жодне кадрове рішення, ухвалене ним впродовж річної каденції.

Рік роботи на посаді минає 21 листопада, аби прозвітувати і мати в трудовій книжці запис про цей час, Дмитро Габінет, за його ж словами, фактично випросив, вмовивши 18 листопада, щоб йому дали допрацювати до понеділка - 23 листопада. Схоже у столичній владі почули і навіть дотепер, після публічного погодження вже нового керівника, немає указу про звільнення чинного голови ОДА.

Багато говорив Габінет про зроблене у різних сферах, озвучував цифри, які б мали свідчити про успіх, згадував про результати "Великого будівництва", як реформували медицину і рятували область від коронавірусу, як намагалися затвердити плани розвитку громад. А також – про саму владу, зміни в економіці області, розподіл державних грошей, кадрові рішення, намагання розвинути туризм і невтручання у місцеві вибори.

Найекспресивнішими при тому стали деталі звільнення та допомога в цьому "доброзичливців". Він відверто розповів про підкилимні ігри не лише на місцях, а й у вищих ешелонах влади.

"Мене запросили у вівторок в Офіс президента. Зустрів мене заступник – Кирило Тимошенко, ми пили чай, і він сказав: прийнято рішення – ми вас звільняємо. На моє питання: "Чому?" він відповів: "Не я приймав рішення, я просто його вам доводжу", –  розповів Дмитро Габінет про процес його звільнення. - Я питаю: "Може, до нас є якісь претензії?" – "Ні, ви одні з найкращих адміністрацій в Україні, ви в лідерах по усіх показниках.  А причину не можу назвати."

Хоч сам Габінет каже, що здогадується про причину такого рішення, та все ж її не озвучує, при тому переходячи на тему свого призначення. Саме там, на його думку були "зародки" такого результату тепер:  "Допомогали" депутати Верховної Ради, як з правлячої, так і не з правлячої коаліції. Вони робили все, щоб я пішов з посади з першого мого дня. Ще в день погодження на посаду на зустрічі з нардепами мене з 14 і до 19 години намагалися "нагнути" – розказували, хто в мене має бути заступниками, радниками і хто має приймати рішення, що я мав видавати за свої".

Не виключає високопосадовець і можливого політичного "контексту" свого звільнення: "Хоча у виборчі процеси не втручалися, все ж намагалися не допустити потрапляння в кандидатські списки від пропрезидентської партії "Слуга народу" людей з кримінальним минулим." Із прикрістю Габінет зазначив, що впродовж року було більше корупційних арештів, пов’язаних з органами влади, але звільнення тодішнього керівника СБУ цей процес пригальмувався. 

"Зняли Ігоря Вуїва. Ми почали певні процеси в напрямку певних сільгосппідприємств і в дорожній сфері, – уточняє посадовець. – Тому я вважаю, що і його звільнення, і моє частково, пов’язано і з цими питаннями. Залізли туди, куди не треба було, куди раніше не лізли".

Про своїх наступників Габінет говорив неохоче, та й то зрозуміло. Але те, що знає потенційного голову ОДА, не став приховувати, навіть розповів деталі знайомства, яке відбулося майже два місяці тому. Потенційного, вже погодженого голову представили чинному голові як "корисну для області людину зі зв’язками в Офісі президента".

Про подальші плани, схоже, Габінет не має що сказати, хіба поки так: "Буду жити щасливо. Проситися нікуди не збираюся. Нічого мені не пропонували, ніхто не телефонував. Так з кадрами не вчиняють". Попри незручну ситуацію, не втрачаючи гідності, обіцяв повернутися, але не в облдержадміністрацію і не зараз.

Що ж до зробленого командою Габінета, то демонстрували усе красиво в буклетах та на ледекрані.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"