UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Перспективний план створення ОТГ в Хмельницькій області набув чітких обрисів

Члени робочої групи вкотре переглянули процес об'єднання тергромад і направили свої пропозиції Кабміну

Перспективний план створення ОТГ в Хмель…

Журналістам Хмельниччини розробники перспективного плану формування територіальних громад Хмельницької області презентували свої напрацювання, які направили урядовцям, передає Depo.Хмельницький.

Децентралізаційні процеси в області тривають уже чотири роки, час від часу зазнаючи змін та уточнень. Оскільки реформа передбачає до кінця поточного року завершити її перший етап – об'єднання тергромад, то якраз і остаточний проект плану їх створення набрав особливої актуальності. Над цим проектом працювали активно останні два тижні, долучивши до обговорень досить широке представницьке коло. У робочу групу увійшли народні депутати України, депутати обласної ради, представники громадськості та самих ОТГ.

Певним чином змінилися й критерії підходів до створення ОТГ. Відповідно до методичних рекомендацій Міністерства розвитку громад та територій України, враховувалися насамперед такі чинники: наявність на території громади відповідної кількості дітей від 0 до 6 років (не менше 100), дітей 6-18 років (не менше 200), школи потужністю не менше 250 учнів та фінансової спроможності та територіальна цілісність.

Також враховувалися чисельність населення, площа ОТГ, індекс податкоспроможності та рівень спроможності. Ще один фактор рівня спроможності — частка місцевих податків та зборів у бюджеті громади.

Так, в окремих районах, наприклад, у Білогірському, Волочиському, Красилівському, Старосинявському, Новоушицькому, Дунаєвецькому, перспективний план залишили практично без змін, за деякими невеликими винятками. Внесли зміни до перспективного плану такого району, як Віньковецький, передбачивши створення двох ОТГ – Віньковецької та Зіньківської.

Найбільші суперечки викликали ті райони, де досі залишилися великі "білі плями", тобто значні необ’єднані території. Це Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський та Хмельницький район. В окремих районах ситуація ускладнилася тим, що окремі сільські ради не надали жодного рішення, без чого практично неможливо остаточно сформувати ОТГ. Чимало точилося дискусій навколо Хмельницької міської ОТГ.

Пропонована кількість ОТГ на теренах області змінювалася щонайменше тричі – за час реформи. Тепер їх планують створити 58, а не 62-х, як це передбачалось раніше.

Презентуючи свої напрацювання, посадовці вкотре наголосили, що це – лише своєрідні пропозиції, а не кінцеве рішення.

За словами голови Хмельницької облдержадміністрації Дмитра Габінета, у перспективному плані намагалися врахувати всі побажання. Разом з тим, пропозиції щодо тих громад, які впродовж років не долучилися до процесу децентралізації і фактично скористалися своїм правом промовчати, приймалося на рівні робочої групи. Та остаточне рішення залишається за урядом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme