Перед реставрацією Палацу на Хмельниччині потрібно провести протиаварійні роботи

Складність реставрації палацу Сенявських-Чарторийських – те, що сам палац побудований ніби з кубиків, які додавалися і добудовувалися в різні періоди століть

Перед реставрацією Палацу на Хмельниччин…

Про це повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "mezhibozh".

Проект реставрації пам’ятки архітектури національного значення – палацу XVI століття, який входить до комплексу споруд Меджибізької фортеці, обговорили на засіданні Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини Хмельницької.

Київські архітектори-реставратори висунули свої пропозиції, щодо відновлення старовинної будівлі. Розробці проекту передував тривалий цикл дослідницьких та пошукових робіт, які було виконано впродовж 2015 року.

"Найскладніше у створенні проекту реставрації палацу Сенявських-Чарторийських – те, що і фортеця в цілому, і сам палац побудовані ніби з кубиків, які додавалися і добудовувалися в різні періоди впродовж століть. Елементи будівлі змінювалися – одні додавалися, інші зникали.Тому перед реставраторами стоїть непросте завдання: зробити доступними для огляду частини будівлі від періоду Русі та Великого Князівства Литовського до Королівства польського та найпізніших частин XIX століття. І водночас зберегти автентику палацу. Найвідповідальніше для реставраторів – це визначити, станом на який конкретно період має бути відновлена та або інша частина будівлі", – каже архітектор-реставратор Тетяна Філіпова.

На поточному етапі проектування авторами запропоновано низку оригінальних рішень, які покликані забезпечити експозиційну привабливість цієї унікальної оборонної, житлової та представницької споруди і для фахівців, і для туристів.
Тим часом завершується підготовка до найнеобхіднішого наразі етапу відродження палацу: першочергових протиаварійних робіт.

Руйнування унікальної пам’ятки почалося з встановленням радянської влади на Поділлі: історичну будівлю використовували для виробничих потреб, а після Другої Світової війни розбирали на будівельні матеріали. Понад 60 років без даху, вікон та дверей призвели до численних масштабних обвалів, останній з яких стався 23 грудня 2014 р. Після цієї останньої аварії ДІКЗ "Межибіж" вперше з 2008 року отримав фінансування, завдяки якому здійснюються проектно-вишукувальні та протиаварійні роботи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme