Пенсійна діджиталізація: Уже з липня обіцяють при виході на пенсію нараховувати її автоматично

При виході на пенсію не треба вже самому збирати необхідні папірці і оббивати пороги Пенсійного фонду. Всі необхідні документи оформляє роботодавець

Пенсійна діджиталізація: Уже з липня обі…

На Хмельниччині пенсійні виплати почали оформляти по-новому. Насамперед це стосується тих, хто досягає пенсійного віку з 1 липня 2020 року. 

В області започаткували автоматичне призначення пенсій за віком, через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Нарахування пенсії відбувається без особистого звернення особи. заступник начальника ГУ ПФУ в Хмельницькій області Юлія Ковальчук розповіла Depo.Хмельницький як це працює.

Юлія ковальчук

"Роботодавці - страхувальники подають скан-копії паперових трудових книжок на веб-портал Пенсійного фонду в розділ електронна трудова книжка. Вже майже місяць ця робота триває в області. Працівники, які готуються вийти в найближчі місяці на пенсію, можуть зайти на веб-портал і подати анкету-заяву на призначення пенсії в автоматичному режимі без особистого звернення до органів Пенсійного фонду", - розповідає посадовиця.

Такий механізм надає можливість людині самостійно обирати автоматичне призначення або відтермінування виходу на пенсію, яке матиме свої переваги у збільшеному розмірі пенсії та визначати в автоматизованому режимі найбільш вигідний варіант для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення. А також спростить доступ до отримання інформації про набутий стаж для призначення виплат.

діджиталізація пенсійного фонду

Як каже Юлія Ковальчук, за бажанням кожен потенційний пенсіонер може подати й низку інших документів.

"Серед необхідних документів - паспорт, диплом про освіту, ідентифікаційний код, військовий квиток, для матерів, які були в декреті - свідоцтво про народження дітей. Всі ці документи автоматично врахуються до трудової книжки", - уточняє Юлія Ковальчук.

Роботодавці теж активно відгукнулися на таку ініціативу та подали дані про людей, які виходять на пенсію в червні-вересні.

За словами Ковальчук, у ці чотири місяці в області майже чотири тисячі працюючих осіб досягають пенсійного віку. Роботодавці вже встигли подати майже 80% усіх необхідних документів. Разом з тим, люди, які зараз не працюють, але досягають пенсійного віку, можуть самі зайти на веб-портал Пенсійного фонду і подати свою трудову книжку й решту документів.

Оригінал паперової трудової буде передаватися на зберігання працівнику як офіційний документ, у разі якщо працівник виявить бажання продовжити її ведення, то роботодавець на його вимогу буде зобов’язаний паралельно із електронним обліком трудової діяльності внести до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення. 

Пенсійний фонд автоматично за 10 днів повідомляє кожного про настання права на призначення пенсії та орієнтовний її розмір.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"