ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

П'ятий день "Чистого неба - 2018": Аеромедична евакуація, гімн УПА на американський лад та парад літаків (ФОТОРЕПОРТАЖ)

А черговий день перебігу міжнародних військових навчань авіаторів розпочався, як і попередні, з ранкового туману

Depo.
13 жовтня 2018 11:00
ФОТО: depo.ua

Фото підполковника Юрія Ігната

П'ятий день перебігу міжнаціональних військових навчань "Чисте небо-2018" розпочався, як і попередні, з ранкового туману, розповів Depo.Хмельницький офіцер бригади тактичної авіації імені Петра Франка
капітан Олександр Петрук.Перед учасниками навчань цього разу перед гостями та представниками ЗМІ виступили Командувач Повітряних сил Збройних сил України генерал-полковник Сергій Дроздов та командувач Військово-Повітряних Сил Національної Гвардії штату Каліфорнія генерал-майор Клей Ґаррісон. Обидва генерали подякували організаторам та учасникам навчань за надану можливість для обміну бойовим досвідом.

Згодом, у ангарі для брифінгів, командири авіаційних частин, котрі беруть участь у навчаннях "Чисте небо-2018" розповідали про перебіг навчань, основні задачі та вимоги до учасників.

За словами командира бригади тактичної авіації імені Петра Франка полковника Євгена Булацика, його підлеглі по авіаційному, "на льоту" переймають досвід американських колег і мовний бар'єр тут не перешкода, адже професіонал завжди зрозуміє професіонала.

Представили й статистичний показ бойової авіаційної техніки та авіаційного бомбо-ракетного озброєння. У визначений час у небо почали підійматися бойові машини.

Армійці продемонстрували інсценування аеромедичної евакуації пілота літака, котрий зазнав аварії. За легендою, пілот катапультувався і до місця його приземлення було направлено рятувальний гелікоптер, котрий забрав пілота і доставив його до санітарного літака. У свою чергу санітарний літак відтранспортував пілота до лікувального закладу.

Кульмінацією дійства став проліт бойових машин на аеродромом. У міні-параді взяли участь усі марки літаків-учасників навчань та безпілотний літальний апарат. Із захопленням глядачі спостерігали за "небесними викрутасами" пілотів.

Власне кажучи, не "гулом літаків єдиним" жив сьогодні аеродром. Порадувати присутніх звуками музики та співу прибули оркестр Військово-Повітряних Сил Сполучених Штатів Америки у Європі з німецького міста Раммштайн і оркестр та балетна група Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних сил України з Вінниці. Українські музики вразили присутніх гарним співом та хореографічними постановками. Американські ж колеги розпочали за традицією, з джазу. Неймовірно чаруючий голос американської солістки теплом розлився у душах слухачів.

"Апогеєм апофеозу" стала імпровізація американських маестро у стилі "свінг" на мотиви пісні вояків УПА "Лента за лентою".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook