П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття

Головним причиною катастрофи, що насувається для гурманів є сама людина і наслідки його діяльності
Depo.
21 вересня 2016 10:04
ФОТО: depo.ua
П
П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття

 До списку загроз, що нависли над улюбленими продуктами і напоями увійшли кавовий жук, бджолиний кліщ, банановий грибок — і це далеко не повний список загроз, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Фокус".

Головною причиною катастрофи, що насувається на гурманів, є сама людина. 

Кава

П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття - фото 1

"До середини нинішнього століття плантації кави скоротяться приблизно наполовину, а до 2080 року на планеті повністю зникнуть дикі кавові дерева", -  так говорять вчені австралійського Інституту клімату. Причина — глобальне потепління, що робить клімат непридатним для вирощування цієї культури. Різні шкідники і грибки, активно поширюються при підвищеній температури в умовах високої вологості.

Шоколад

П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття - фото 2

Через хвороби, посуха, нераціональне використання земельних угідь наближається дефіцит какао-бобів. За підрахунками провідних виробників какао Mars Inc. і Barry Callebaut, попит істотно перевищить виробничі можливості вже в 2020 році. За даними колумбійських вчених, очікуваний до 2050 року зростання середньої температури повітря на 2,3 градуси вдвічі зменшіть плантації в Гані і Кот-Д ' івуарі.

Банани

П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття - фото 3

 Грибок"Панамська хвороба" майже повністю знищив плантації самого популярного на той момент сорти бананів — Gros Michel. Ліки проти "панамської хвороби" не існує, можна лише знайті найменш вразливі сорту. До недавнього часу стійким до захворювання вважався найбільш затребуваний сучасний сорт — Cavendish

Вино

П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття - фото 4

 Чим вище середньорічні температури, частіше посухи і тим менше шансів на те, що належний чином визріють ягоди на виноградниках в знаменитому французькому регіоні Бордо, італійській Тоскані і країнах Південно-Східної Європи. Вчені прогнозують зникнення вин Бордо вже до 2050 року. Втім, глобальне потепління загрожує не тільки виноградникам Старого Світу: винороби Каліфорнії також б'ють на сполох.

Мед

П'ять продуктів, які можуть зникнути до кінця нинішнього століття - фото 5

Корисних комах знищують пестициди та інші сільськогосподарські хімікати, які отруюють рослини, воду і ґрунт.  А ще, синдром руйнування бджолиних сімей, вперше виявлений в 2006 році, змушує бджіл Європи і США назавжди покидати свої вулики без яких-небудь ясних причин. Вердикт учених: вже до 2035 року медоносні комахи можуть повністю зникнути.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та