ОТГ на Хмельниччині беруться власними силами за архітектурні пам'ятки

У Чорнові Острові реставруватимуть палац та Ратушу

В Чорному Острові хочуть відбудувати палац XVIII століття та реставрувати обгорілу Ратушу, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Громада селища, яке багате на архітектурні пам’ятки, хоче перетворити на туристичний осередок. Тут уже розробили програму розвитку галузі культури та беруться за відновлення пам’яток.

"Уже на стадії завершення експертиза проектно-кошторисної документації на реставрацію палацу Пшездецьких. Виготовили її за власні кошти громади, а це 358 тисяч гривень, - розповідає головний спеціаліст з відділу освіти, культури, молоді та спорту Чорноострівської ОТГ Анатолій Бєлєванцев. - Планується капітальна реконструкція будівлі: відтворення башти з годинником, переходів, які поєднають приміщення нинішньої районної бібліотеки, власне, з палацом. Свого часу це був єдиний комплекс, але згодом перехід зруйнували, а будівлі розділили. Тож хочемо відновлювати за старими проектами увесь комплекс палацу. Звісно, це чималі кошти, тому будемо брати участь у різних грантових програмах та проектах Мінрегіону."

Окрім того, ще однієї реставрації в Чорному Острові очікує заїжджий двір Ратуші, яка свого часу горіла.

"Громада її викупила з приватної власності за 160 тисяч гривень. Уже замовили проект на її реконструкцію. Там плануємо облаштувати культурно-мистецький центр з картинною галереєю, майстернями гончарів, невеличким готелем. Хочемо, щоб вона стала своєрідною туристичною фішкою Чорного Острова," - пояснює Анатолій Бєлєванцев.

Розкішни палац у Чорному Острові звели пани Пшездецькі у XVIII столітті. Його основний корпус витриманий в стилі класицизму. Зліва і справа від палацу стояли неоготичні башти. Довкола садиби розбили парк. Два крила палацу сполучалися між собою переходом. В одному – родина відпочивала, в іншому – організовувала прийоми і бали. З будинку був вихід до ставу, посеред якого існував острівець – улюблене місце відпочинку тутешніх домочадців. Нині в головному корпусі палацу розташований музей.

Чорноострівська Ратуша розташована у центрі селища. Збудована у першій половині XIX століття, відносно добре пережила минуле століття, а от сучасність – не дуже. Влітку 2014 року будівля, яка стояла напівпусткою, зазнала збитків від пожежі. Унікальна вона тим, що окрім місця, де засідала мерія, вона слугувала одночасно і за торгове приміщення, і за постоялий двір.

Нагадаємо, днями на реставрації в Меджибіжському замку з облбюджету виділили майже дев'ять мільйонів гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький