ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Осінь реформ: Чого ще очікувати українцям від "уряду реформаторів"

Очільник Кабміну Володимир Гройсман розповів, як планує далі зміцнювати економіку та підсилювати міжнародні позиції України

Depo.
30 серпня 2017 18:41
ФОТО: depo.ua

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман напередодні старту нової сесії Верховної Ради України провів засідання уряду, на якому анонсував нові принципи співпраці із законодавчою гілкою влади, повідомляє Depo.Хмельницький.

Гройсман пообіцяв результативну осінь, що змінить життя українців. За словами очільника уряду, на розсуд парламенту винесуть п'ять пакетів законопроектів, які стосуються пріоритетних реформ - освіти, медицини, пенсійної системи, нових стандартів у фінансовій сфері, управлінні державною власністю, запровадження електронних послуг та змін в адміністративному управлінні.

Запропонований пакет документів, на думку високопосадовця - це шанс на зміцнення економіки та посилення міжнародних позицій, шанс на невідворотні зміни.

Серед пропозицій Прем'єр-міністр виділив такі.

Пенсійна реформа

До другого читання готується законопроект, який дозволить перерахувати пенсії більше ніж 5,6 млн громадян та провести індексацію пенсій для близько 4 млн громадян.

"Таким чином, зростання пенсій торкнеться 9 млн українців. При цьому реформа забезпечить автоматичну індексацію пенсій відповідно до змін середньої зарплати та інфляції", - сказав Володимир Гройсман і додав, що підвищення піесійного віку не передбачається, а 15-відсоткове оподаткування пенсій працюючим пенсіонерам - скасовується.

Освітня реформа

Серед пріоритетів - упровадження нових принципів навчання та управління школами, надання школам більшої автономії в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

"Ми також повертаємо повагу до українського вчителя. Цього року ми забезпечили підвищення заробітних плат освітянам на 50%. Наступного року зарплати будуть підвищені не менше ніж на 25%", - сказав Володимир Гройсман.

Медична реформа

"Ми відходимо від практики фінансування закладів охорони здоров'я, ліжко-місць. Ми будемо фінансувати конкретну медичну послугу, - наголосив глава уряду. - Маємо зробити все, щоб система охорони здоров'я стала якісною. Усі рішення на фінішній прямій".

Електронні довірчі послуги

Документ пропонує створити механізми он-лайн спілкування бізнесу з органами влади і запроваджує он-лайн доступ до адміністративних послуг для громадян. Як очікують в уряді, ініціатива забезпечить широкі можливості українського бізнесу в єдиному цифровому просторі ЄС.

Міжнародні стандарти фінзвітності

Йдеться про обов'язкове застосування міжнародних стандартів обліку для великих підприємств, та одночасне зменшення звітності для малого бізнесу, про відкритість видобувних компаній та доступ громадян до фінансових звітів підприємств.

Прем'єр-міністр також запропонував відкликати з Парламенту близько 60 законопроектів, які втратили свою актуальність.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп у Фейсбук та Твіттері