Органи самоврядування Хмельниччини нехтують проблемами протипожежного водопостачання

Несправними в області є більше 11% водонапірних веж
Depo.
28 жовтня 2016 14:45
ФОТО: depo.ua
Органи самоврядування Хмельниччини нехтують проблемами протипожежного водопостачання
Органи самоврядування Хмельниччини нехтують проблемами протипожежного водопостачання

В Хмельницькій області є проблеми з утриманням та експлуатацією за призначенням протипожежного водопостачання, повідомляє Depo.Хмельницький.

В облдержадміністрації у селекторному режимі відбулося планове засідання обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Заступник начальника ГУ ДСНС в області Петро Сибіга зазначив про необлаштованість водойм для забору води, відсутність протипожежних водойм в населених пунктах.

В області на обліку перебуває 3354 пожежних гідранти, з них несправних – 12,  з 942 водонапірних веж є несправними 106.

"Органи місцевого самоврядування не приділяють належної уваги цій проблемі. Відсутні під’їзні пірси біля водойм, протипожежні водойми заросли або пересохли, як наслідок – пожежники не можуть здійснити забір води. Внаслідок погодних умов все важче стає боротися із випадками займання торфу, - константує Сибіга. - Так, під час гасіння торф’яної пожежі у Деражнянському районі, працівникам ДСНС довелося тягти пожежні рукави більше 2 км через густі зарості верболозу. Непоодинокі і факти випалювання стерні та сухої трави. До того ж було зафіксовано випадки відмови пожежникам у можливості забору води із ставків, що перебувають в оренді."

Враховуючи ситуацію, що склалася, Петро Сибіга наголосив, що на місцях мають звернути особливу увагу на забезпечення населених пунктів водою для гасіння пожеж, вжити заходів щодо ремонту пожежних гідрантів та водонапірних башт, облаштувати під’їзні шляхи для пожежних машин, а також комісійно вивчити питання водопостачання для пожежогасіння в межах населених пунктів та поза ними.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт