ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як у Хмельницькому з'явився унікальний Музей фотомистецтв

Понад 2,5 тис. експонатів зібрав засновник та директор єдиного в Україні музею фотомистецтв
Depo.
28 вересня 2015 20:10
ФОТО: depo.ua
Як у Хмельницькому з
Як у Хмельницькому з'явився унікальний Музей фотомистецтв

За словами колекціонера та директора музею Костянтина Жданова, свою колекцію він почав збирати 1990 року, повідомляє Depo.Хмельницький. Історія ж фотомузею бере початок п'ять років тому, коли зібрані фотоапарати перестали вміщуватись в квартирі, і міська влада погодилася надати для зібрання окреме приміщення.

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 1

В музеї світ фототехніки представлений у всій своїй різноманітній красі - від самих фотоапаратів до усіляких фільтрів, збільшувачів, касет, тросиків, паперу, світлин...

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 2

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 3

Але є один експонат, який вартий окремого місця в музеї і має свою власну неповторну історію:

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 4

Це "ФЕД" за номером 1252, випущений в 34 році. В той рік було зроблено 1800 штук, і це - перший серійний зроблений в Україні фотоапарат.

"Я купив цей фотоапарат у дідуся - без об'єктива, " - розповідає колекціонер. - Я питав у нього: "Звідки він у вас?", а він каже: "Мій батько був безпритульним, вештався по вокзалах, його забрали чекісти і влаштували в комуну Макаренка, і коли він звідти тікав, прихопив цей фотоапарат без об'єктива". Ним не фотографували, тому він так добре зберігся". 

Найдавніші експонати датуються кінцем 19 століття.

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 5

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 6

Має свою історію і ця унікальна світлина.

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 7

На київському базарі колекціонер помітив гарну фотокартину: вона була трохи зіпсована, наче дитина розмалювала чорним олівцем, і він спочатку пройшов повз. Але світлина таки запала в душу, і за "надцятим" колом він знов підійшов до неї. Власниця тихо промовила: "Сонечка таки хочет к вам", і Костянтин, не вагаючись, витягнув гаманець.

Потім, вже після реставрації, виявилось, що ширма, яка слугувала фоном на фотографії використовувалась старими проскурівськими (Проскурів - назва Хмельницького до 1954 року) фотографами. Тож можна сказати, що Костянтин Жданов і справді повернув Сонечку додому.

Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 8

Є у фотомузеї навіть "пташка, яка вилітає".

Колекціонер продовжує мріяти і намагається долучати до фотомистецтва дітлахів. Каже, що є мрія зробити зимовий сад, де могли б виставлятися молоді автори. При цьому у виставковій залі музею практично щомісяця відбуваються виставки світлин фотомитців, і не лише з України.


Одна із візиток Хмельницького - Музей фотомистецтва - фото 9

Більше про перлини Хмельниччини читайте на khm.depo.ua.