Одеса зневоднює Дністер і позбавляє людей води на Хмельниччині

Річка пересихає через необхідність водопостачання жителів Одеси

Одеса зневоднює Дністер і позбавляє люде…

Зневоднення Дністра може довести до катастрофи південні території Хмельниччини, якщо не переглянути режими роботи Дністровського водосховища, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

Так стверджує депутат Хмельницької обласної ради Микола Харкавий у своєму зверненні, яке готує Прем’єр-міністру України та Держагентству водних ресурсів.

Депутат стверджує, що аномальне висихання річок, обміління криниць і погіршення якості може обернутися гіркими наслідками для Хмельниччини. Регіон ризикує втратити свої водні артерії, а мешканцям міста може не вистачити питної води.

Насьогодні Дністер із своїми лівими притоками – єдиний водний резерв південного регіону Хмельниччини. 68% води для потреб Кам'янця надходять саме з Дністра, решта – з артезіанських свердловин.

Основною проблемою є накопичення намулу на дні річки, що заважає роботі агрегатів станції першого підйому Дністровського водогону. Через постійне обміління берегів Дністра вода стала каламутною, почала цвісти, що не притаманно холодній порі року. Зрештою розвивається велика кількість шкідливих бактерій, що псує якість води.

Занепокоєні такою ситуацією і жителі навколишніх сіл. Тут тепер всерйоз замислюються над тим, як рятувати змілілі криниці, та чи відживе колись річка.

"У Кам’янець-Подільському районі посуха. Скарги є практично у кожному населеному пункті. Ситуація критична. Найбільше бентежить людей низький рівень води в колодязях. Рівень настільки низький, що вода стала просто непридатною для вживання, а для багатьох населених пунктів регіону колодязі – єдине джерело питної води," – переконує Микола Харкавий.

Якщо депутати облради підтримають звернення свого колеги, то проситимуть у адресатів переглянути режими роботи Дністровського водосховища з метою зменшення об’ємів скидання води на Дністровській ГЕС задля збереження забезпечення водою населених пунктів Хмельницької області.

Розглянуть звернення під час пленарного засідання сесії, яке планується на 21 квітня.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme