"Побічка" від децентралізації: Об що зашпортується "Велике будівництво" Зеленського на Хмельниччині

Цьогоріч більше 405,5 млн грн спрямували в області на об'єкти реконструкції, капітального ремонту та будівництва. Усі вони йдуть спільнокоштом: левова частка належить держбюджету, менша частина – місцевим

Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
"Побічка" від децентралізації: Об що заш…
"Велике будівництво" на Хмельниччині, рік 2021

Програма Президента України "Велике будівництво" цьогоріч в області має фінансування обсягом 405,48 млн грн, з них: державний бюджет – 326,9 млн грн, місцеві бюджети – 78,58 млн грн. Здебільшого це об’єкти освіти, спортивної інфраструктури та об’єкта охорони здоров’я.

Хмельницька область, смт Закупне, реконструйована школа

Хмельницька область, смт Закупне, реконструкція школи

Є питання щодо готовності об’єктів до експлуатації, які реалізовані ще торік того ж "Великого будівництва". Із 25 об’єктів до цього часу не отримали декларацію або сертифікат три заклади освіти – навчально-виховний комплекс у с. Малий Правутин Берездівської громади (добудовано приміщення спортивного залу та їдальні, повернуто до бюджету майже 2 млн грн), загальноосвітня школа в смт Закупне (проведено повну реконструкцію будівлі, повернуто до бюджету майже 1,5 млн грн) та загальноосвітня школа в смт Сатанів (добудовано окремий корпус школи), а також три лікарняні приймальні відділення.

Хмельницька область,Старокостянтинів, реконструйовано приймальне відділення лікарні

Хмельницька область,Старокостянтинів, реконструйовано приймальне відділення лікарні

Аналогічні проблеми виникли й цьогоріч. Документи для отримання сертифікатів про готовність об’єктів до експлуатації на приймальні відділення Старокостянтинівської, Славутської та Шепетівської лікарень будуть подані повторно через платформу "ДІЯ" для реєстрації в ДІАМ, у зв’язку із необхідністю повторного отримання звіту експертизи на проектно-кошторисну документацію.

Ще одним гальмівним моментом стала децентралізація. З середини року в області з 20 районів утворили три, а більшість закладів передали тергромадам, яких утворилося 60. У зв’язку із передачею опорних закладів охорони здоров’я з районної у власність ОТГ, дотепер тривають заходи щодо забезпечення видатків на завершення реалізації трьох проектів, що мають 2-гу чергу, з місцевих бюджетів (Славутська, Старокостянтинівська, Шепетівська лікарні).

"Не всі керівники та замовники проєктів, які фінансуються в області в рамках програми Президента України "Велике будівництво" та за кошти ДФРР, з повною відповідальністю поставилися до їх виконання, і є ризик неосвоєння державних коштів у повному обсязі, - каже голова ОДА Сергій Гамалі". - Відтак, керівники на місцях мають взяти під особистий контроль темпи виконання робіт на об’єктах та їх якість, а також не допустити безпідставного неосвоєння коштів та повернення їх до державного бюджету."

Хмельницька область, Красилів, реконструйовано приймальне відділення лікарні

Хмельницька область, Красилів, реконструйовано приймальне відділення лікарні

Поряд з тим, 10 приймальних відділень в опорних лікарнях розпочали прийом пацієнтів в терміни, які були визначені урядом та Офісом Президента. У минулому році на ці відділення профінансовано 80 млн грн, з яких освоєно 99,8%.

Уже є декларації та сертифікати про готовність 7 об’єктів до експлуатації: приймальні відділення Городоцької, Волочиської, Дунаєвецької, Красилівської, Хмельницької обласної, Кам’янець-Подільської та Хмельницької міської лікарень.

Хмельницька область, Чемерівці, реконструйовано дитячий садок

Хмельницька область, Чемерівці, реконструйовано дитячий садок "Дзвіночок"

У Чемерівцях запрацював дошкільний навчальний заклад, на який пішло більше 5 млн грн. Відкрився й басейн в Красилові, який став у майже 11 млн грн.

Хмельницька область Красилів, реконструкція приміщення під спортивно-реабілітаційний центр

Хмельницька область Красилів, реконструкція приміщення під спортивно-реабілітаційний центр

Як запевняють обласні високопосадовці, на стадії реалізації:

– школа в Славуті, де вже освоїли 28,4 млн грн ДФРР з запланованих 35,5 млн грн;

– Солобковецький центр позашкільної освіти, там уже використали 5,6 млн грн із передбачених 6,7 млн грн;

– школа в с. Новолабунь Полонської ТГ, на яку передбачено кошти з місцевого бюджету в сумі 0,9 млн грн. Потреба в коштах становить близько 23 млн гривень. Об’єкт планується ввести в експлуатацію у 2022 році.

– стадіон у Кам’янці-Подільському, де заплановано реалізувати 24,1 млн грн коштів ДФРР і профінансовано 22,1 млн грн;

– палац спорту в Хмельницькому, куди мають вкласти всього 148 млн грн, ще не вистачає менше 30% держкоштів. Поки проводять коригування проектно-кошторисної документації, орієнтовна потреба в коштах становитиме близько 150 млн гривень.

Хмельницька область, Кам"янець-Подільський, реконструкція стадіону

Хмельницька область, Кам'янець-Подільський, реконструкція стадіону

За порушення строків виконання робіт з ремонту стадіону в м. Кам’янець-Подільський прокуратура вимагає стягнення з підрядника 1,4 млн грн штрафу. Підставою для звернення правоохоронців до суду стало неналежне та несвоєчасне виконання столичним товариством, яке зобов’язалось здійснити ремонт та уже отримало аванс у розмірі майже 3,4 млн грн, своїх обов’язків.

Також у судовому порядку прокуратура вимагає розірвання договору про закупівлю та стягнення з товариства невикористаної суми авансового платежу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme