Неймовірні амфори, затоплений монастир, палець диявола: Чим дивує Бакота

Неймовірна затока на Дністрі чекає туристів з різними запитами та місткістю гаманця

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Неймовірні амфори, затоплений монастир,…
Бакота - панорама з Білої гори

Карантинні обмеження, як би це не звучало дивно, повертають українців потроху до місцевого туризму. Зелений, агро чи сільський туризм вчергове намагається відвоювати собі "місце під сонцем". Одне з таких місць – Бакота, що на Хмельниччині. Лише за 55 кілометрів від славетного Кам’янця-Подільського та трохи більше 100 км від Хмельницького розташована легендарна затока на Дністрі, на території Національного природного парку "Подільські Товтри".

Розташовується вона на площі більш як у півтори тисячі гектарів, а завдяки скелястим берегам має теплий та м’який мікроклімат, який метеорологи порівнюють з ялтинським – субтропічним. Мальовнича природа і романтичний імідж цих місць приваблюють сюди численні потоки паломників і мандрівників. Бакота у перекладі з давньоруської мови означає бажане, прекрасне місце.

Із вершини Білої гори у Бакоті – відкривається простір із химерними скелями та немов нескінченим водним плесом. До місця, де колись жили цілі села, а тепер усе залито водою, зазвичай у літню пору, приїжджають усі охочі, із різних куточків світу та України.

Голова місцевої тергромади Анатолій Тимчук намагається всіляко підтримати місцевого товаровиробника-інвестора. Каже, що цілющі трави та особливість клімату сприяють виготовленню унікального меду, особливих сортів фруктів та овочів, вин, м'ясних та сирних делікатесів. А розташування в найбільшому в Україні Національному природному парку "Подільські Товтри", – само по собі є родзинкою.

У межах парку росте майже 1700 видів рослин, а наявність на території старих лісових масивів, відкритих крутосхилів та карстових печер сприяє поширенню тут хижих птахів та кажанів. У Подільських Товтрах досить велике біорізноманіття. Зокрема, тут налічується 145 червонокнижних видів (60 рослин і 85 тварин).

Велику цінність і значимість для рекреаційного господарства Національного природного парку "Подільські Товтри" складає запас мінеральних вод з унікальними терапевтичними ефектами, різноманітними розсолами з підвищеною концентрацією брому, йоду тощо.

У селі Гораївка, як і в навколишніх селах, побільшало еко-садиб, де пропонують ночліг чи не від 100 гривень з різними крафтовими місцевими смаколиками, як от міні-хамон з індички по-бакотськи, гораївський будз (овечий сир) з бакотськими приправами, наливки з місцевих ягід та фруктів та еко-солодощі.

А от у Врублівцях місце відпочинку працює уже більше 10 років. Тут частина дністрових вод затопила чоловічий монастир, а поряд вичить скеля, яку йменують Пальцем диявола. Все це оповито легендами, які разом з неймовірними краєвидами, роблять відпочинок неперевершеним. Відпочити ж готелях на Дністрі поблизу Бакоти в Кам'янець-Подільському районі можна за досить помірну ціну.

Вартість двомісного номера за добу стартує від 700 грн. Є й різноманітні атракції, як от катання на катерах, катамаранах, конях, автобусні екскурсії до Кам'янця-Подільського та Хотина. У Товтрах же можна ходити в походи, сплавлятися Дністром, рибалити, кататися на велосипеді, займатися спелеотуризмом, літати на параплані, спостерігати за тваринами тощо. 

Однак аби створити широкознаний зелений осередок на Кам’янеччині, зусиль регіону не достатньо, тож слід прикласти фінансове крило з боку  державної влади, яка теж перебуває на стадії економічної кризи. А далі - залишається надія на друзів із закордону, каже голова райради.  

Аби привабити відвідувачів, у Староушицькій ОТГ, де намагаються розвивати туризм, влада встановила  інформаційні стенди із мапою найкрасивіших локацій, а місцевих заохочують долучитися до популяризації турмісцини. При кожній нагоді сюди запрошують іноземців, як от і зараз.

За словами голови Михайла Сімашкевича, цьогоріч на святкування Івана Купала уже зголосилися приїхати представники Литви, Латвії та Польщі. Одним із питань, які будуть обговорюватися є й інвестування курортів на Дністрі.

Відпочинок на Бакоті та й на Дністрі відносно недорогий. З наметами чи в садибах у селян – обійдеться зовсім копійками, а от з комфортом у готелях – від 500 до 2-х тисяч за двомісний номер. Що тут гарантують усім – чудова екологія, неперевершені краєвиди, натуральні продукти тат справжнє море позитивних емоцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme