ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Нетверезих водіїв більше не штрафуватимуть

Замість штрафу іх одразу ж позбавлятимуть волі
Depo.
30 березня 2016 13:55
ФОТО: depo.ua
Нетверезих водіїв  більше не штрафуватимуть
Нетверезих водіїв більше не штрафуватимуть

Кардинально боротися з п'яними за кермом пропонує нардеп Антон Геращенко. Про це він сказав в ефірф телеканалу "Еспресо", передає Depo.Хмельницький.

Нардеп має намір внести у Верховну Раду законопроект, згідно з яким замість штрафу (що діє зараз, 3400 грн) п'яних водіїв будуть примусово брати під арешт на 15 діб.

При цьому буде встановлена норма алкоголю у крові, після перевищення якої, власне, винуватець і буде заарештований – 0,3 проміле.

За словами Геращенко, такий підхід відповідає європейській практиці. Наразі текст законопроекту ще не оприлюднений, тоду детально про нього ще нічого не відомо.

До слова, в Україні на даний час передбачена дійсно одна з найбільш лояльних заходів відповідальності за водіння "під мухою".

Наприклад, у сусідній Білорусії штраф за "п'янку" – від 12500 доларів, плюс позбавлення водійських прав на три роки. За повторне порушення – кримінальна відповідальність.

У Чехії встановлена так звана "нульова толерантність до алкоголю": допустиме значення – 0,00 проміле, штраф за порушення – від 250 євро.

У Німеччині допускається 0,5 проміле при віці від 21 року. Штраф за перше порушення – 500 євро, повторне – €1000, в третій раз – €3000.

 У деяких країнах, таких як Китай, Таїланд, при створенні п'яним водієм ДТП з особливо тяжкими наслідками, йому може "світити" навіть смертна кара.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький