Нетішинці не володіють інформацією про ядерний та радіаційний захист

Обізнаність мешканців міст-супутників АЕС з питань ядерно-радіаційної безпеки бажає бути кращою
Depo.
8 серпня 2016 16:16
ФОТО: depo.ua
Нетішинці не володіють інформацією про ядерний та радіаційний захист
Нетішинці не володіють інформацією про ядерний та радіаційний захист

За інформацією організації "МАМА-86", на сьогодні в Україні законодавча база у даній сфері та інформування населення діють на належному рівні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на samooborona-netishyn.

У фактичній системі інформування є суттєві прогалини. Основний чинник – це незацікавленність сторін, насамперед громадськості, місцевої влади й представників АЕС.

Наразі в Енергодарі триває соціологічне опитування на тему, якої саме інформації з питань ЯРБ бракує енергодарівцям.

Аналогічні опитування вже проведені в містах Нетішин на Хмельниччині та Кузнецовськ на Рівненщині. Результати опитування показали: обізнаність мешканців міст-супутників АЕС з питань ядерно-радіаційної безпеки – доволі низька.

Серед головних причин недостатньо­го рівня поінформованості респонденти у Нетішині назвали: недостатність інформації від керівництва АЕС (70%); недосконалість системи поширення інформації (80%); недостатність інформації від державних органів влади (32%).

За словами експерта Все­української екологічної громадської орга­ні­зації "МАМА-86" На­тал­і Іваненко, респонденти у місті Неті­шин були надзвичайно активними і креативними, висловлювали багато цікавих ідей, які варто врахувати при підготовці законодавчих змін. 

Переважна більшість опитуваних (у Нетішині 82,4%, у Кузнецовську 85,4%) вважають створення місцевих осередків для розповсюдження інформації з питань ЯРБ – доцільним.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та