Національний музей історії України поповнився унікальним стягом з Хмельниччини

Прапор ОУН демонструється в експозиції музею
Depo.
23 серпня 2016 09:15
ФОТО: depo.ua
Національний музей історії України поповнився унікальним стягом з Хмельниччини
Національний музей історії України поповнився унікальним стягом з Хмельниччини

В експозиції Національного музею історії України, яка присвячена періоду Другої світової війни, з’явився новий експонат — бойовий прапор Організації українських націоналістів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу музею.

Стяг більш ніж півстоліття пролежав в музейному сховищі, та був віднайдений у 2015 році.

Про його історію наразі відомо небагато. Лиш те, що його захопили радянські партизани у бою з так званими “українсько-німецькими націоналістами” в 1943-44 рр на території Хмельницької області.

Подібних українських прапорів збереглися одиниці. У роки існування СРСР більшість подібних національних прапорів нещадно знищувалися чекістами, як "буржуазно-націоналістичні", і тому в українських музеях їх залишилися одиниці.

Національний музей історії України поповнився унікальним стягом з Хмельниччини - фото 1

Жовто-блакитний прапор має трохи незвичайний вигляд. В його центрі зображено тризуб з мечем посередині, який використовували члени ОУН в 1930-х рр. Після розколу ОУН на дві фракції – бандерівську та мельниківську, тризуб з мечем й далі активно використовувався мельниківцями. Проте тризуб на експонованому прапорі відрізняється від стандартних мельниківських.

Можливо, він був виготовлений ще до розколу організації, або пошитий кимось з місцевих жителів, що співчували діяльності українського визвольного руху.

Прапор було випадково знайдено у фондах музею в 2015 році, під час підготовки до тимчасової виставки “Прапори Незалежності”. І лише зараз він зайняв своє місце у постійній експозиції НМІУ.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та