Наші в Затоці: Що твориться у найрозкрученішому курорті України (ФОТО)

У пік сезону відпусток журналісти Depo.Хмельницький вирішили поєднати приємне з корисним і розповісти свої враження від одного з найбільш популярних в Україні курортів - Затоки, що розташована на Чорноморському узбережжі Одеської області

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Наші в Затоці: Що твориться у найрозкруч…
Пляж, Затока, Одеська область

Два останні курортні сезони, які потрапили в період карантинних обмежень, наповнили береги Чорного моря в Затоці додатковим припливом відпочивальників.

З Хмельницького дістатися такого бажаного моря можна традиційно потягом, як то було роками, але хіба якщо купувати квитки завчасно. Квитки купити за тиждень-другий фактично нереально. А ті, що коштують понад тисячу гривень, одразу втрачають привабливість. Пичиною тому є сам курорт, що має славу бюджетного і особливо великих сум там ніхто не розраховує витратити.

Можна дістатися Одеси й Затоки і автобусом, але здебільшого, така поїздка занадто втомлює, зважаючи на її тривалість в 10-12 годин і температуру повтіря. Трохи дорожче звичанйого рейсового стане маршрутка – 500 грн. Правда тут і кондиціонер працює, якщо пощастить, і скорочується на пару годин сама поїздка. Ще один плюс – довозить вона до самісінької Затоки й не вимагає пересадок з відповдіними незручностями.

Про житло

Проблем з номерами у Затоці не виникає апріорі. Вибір більше ніж широкий. Тут вам і квартири подобово, і дерев‘яні будиночки родом з "совєтів", і середнього класу пансіонати, і готелі, проживання в яких може сягнути за добу половини середньомісячної зарплати. Отож, фактично від 100 гривень уже можна жити.

В номері за 400 гривень запропонують кондиціонер, власну душову і телевізор. Якщо постаратися з пошуком, то й басейн може бути. Більш дорогі варіанти зі сніданком, наприклад – в межах тисячі гривень. Правда, тут і косметичні засоби, і щоденні прибирання номерів, і заміна білизни регулярна, і трансфер за необхідності, і паркінги для авто, і інтернтет у номерах.

Про басейн

Басейн для Затоки, то справді необхідна річ. Зважаючи на те, що Чорне море примхливе: то медуз на пляж повиганяє, то не в пору зацвіте, то звідкись бруду поназбирує – купатися в ньому не завжди приємно. Окрім того, медики чи не щосезону знаходять у морскій воді всілякі палички й бактерії й категорично роблять висновки, що купатися на берегах Чорного моря у Затоці просто небезпечно.

Про море

З початку літа безпечність води на місцевих пляжах знову не тішить. Медики купатися не дозволяють, однак якоїсь інформації щодо цього на стендах немає жодної. З вигляду море надто брудним не назвеш, та й на піщаних пліжах воно тут лиш зрідка буває прозорим. Одним словм – люди купаються. Затяті любителі поплавати приходять зранечку, діти бавляться вдень, та особливого аншлагу у воді немає. Море при тому перегріте, а температура води цілком комфортна. Зараз близько 25°С.

Про пляж

Людей тут, дійсно, маса. Разом з тим, підходи до води доступні. Можна за 50 грн взяти в оренду лежак і парасольку, більш вишукані намети стануть у більшу копійку. Та все ж наші люди відпочивають просто на власнх рушниках, чи якихось інших коциках.

Пахлава, креветки, кукурудза, рибка – усе, як і завжди, пропонують справні підприємці, в мегаофни сповіщаючи про доставку традицінйих смаколиків. До того пропонують холодні напої вкупі з пивом. На березі дітей можна забавити батутами, іграми та водними атракціонами. Є й водні розваги для дорослих – банани, катери, часом гідроцикли. Фактично це і все.

На набережній вишикувалися намети-кафе з аналогічними пропозиціями, а ще кафе-ресторани, ятки з іграшками і дрібницями всілякими для відпочику, послуги масажу чи тимчасового тату, і все що характерне й необхідне відпочивальникам. Ціни –більш ніж помірні: славнозвісний "Сьомий кілометр" (базар) здешевлює товар, а небагатий турист аж ніяк не підвищує вартісь послуг. Приміром, пілінг рибками обійдеться в 100 грн, а качан кукурудзи – у 15 грн.

Про харчі

Хто не знав, що таке радянські їдальні, то їх можна побачити в Затоці у найрізноманітніших варіаціях. Перше, друге і компот обійдеться у 100-150 гривень. Різноманітні фастфуди уже дорожче, але можна смакувати смаженою чорноморською рибкою, шашликами, овочами та м‘ясом на грилі, самсою чи айраном, бургерами і чебуреками.

Чим далі від центральної алеї, тим їдалень більше. Кафе й ресторанчики пропонують більш "цивілізовану" їжу, хоча й асортимент не надто вишуканий. Вартість теж не захмарна. Порції м‘яса коштують до 200 гривень, чорноморська риба традиційно дешевше, а мідії в мушлях – теж в районі 200 грн. Звісно, якщо шукати що подорожче, то теж можна знайти.

Про особливості 

Готівка в Затоці – то головне. Розрахуватися карткою можна вкрай рідко, хіба у супермаркетах. Зняти гроші теж може стати квестом. Банкоматів тут три, звісно, в різних кінцях селища. Чи не щодня у них чи то закінчується готівка, чи просто виникає якийсь збій. Можна пройти кілька кілометрів у пошуках працюючого банкомату і зрештою залишитися без грошей.

Карантину тут не дотримуються ніде. Не лише на пляжах і в кафе. Ніхто не вдягає масок ні в транспорті, ні на базарчиках, ні в магазинах. Чим це може обернутися для всієї країни – залишається лише здогадуватися.

Дороги, вулиці й провулки. Їздити тут немає по чому, не легше й ходити. Якщо не дивитися під ноги, то можна позбутися не лише підборів, а й попідвертати ноги. Фактично, так і на усьому узбережжі Затоки.

Місцеві жителв досить привітні, залюбки допоможуть нашому туристу, не втративши свого інтересу, підкажуть і порадять. Здебільшого чути російську мову, а з динаміків лунає неймовірний "коктель" клубної попси з українським фольклором.

І на останок – містечко видалося досить безпечним і спокійним. Відпочити можна й "не на всі гроші".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme