UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Вибори на носі: Як нардепи з Хмельниччини цьогоріч "зарухалися" (ІНФОРГАФІКА)

Обранці чи не вперше активно й одностайно прозвітували про свою діяльність перед виборцями, а от до роботи в Парламенті поставилися не всі зразково

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Вибори на носі: Як нардепи з Хмельниччин…

Нардепи від Хмельниччини не демонструють особливих "проривів" у показниках роботи, повідомляє Depo.Хмельницький за результатами моніторингу ГМ "Опора".

Аналізували діяльність депутатів у двох напрямах - робота у Верховній Раді та в окрузі.

"Брали до уваги такі критерії, як кількість підготовлених законопроектів, запитів, сутнісних виступів, відвідування засідань сесії та комітетів, фактична участь у голосуваннях, кількість депутатських приймалень в окрузі, особистих прийомів, участь у роботі органів місцевої влади, публічна активність в окрузі тощо," - каже консультантка Громадянської мережі "Опора" в області Оксана Банкова.За результатами цьогорічного моніторингу, згідно з даними письмової реєстрації депутатів найкраще відвідували пленарні засідання Роман Мацола - відвідав 100% засідань, як і Володимир Мельниченко та Олександр Герега - 98%. Найнижчий показник відвідуваності - у Віктора Бондаря 24%.У роботі профільних комітетів сумлінно брали участь Роман Мацола, член Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, (відвідав 100% засідань комітету), Сергій Мельник, заступник голови Комітету ВРУ з питань бюджету, (82%) та Олександр Герега, голова підкомітету з питань тарифного та нетарифного регулювання Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, (80%). На жодному засіданні профільного комітету не побував Віктор Бондар, член Комітету ВРУ з питань Регламенту та організації роботи ВРУ.Щодо участі в голосуваннях, яких впродовж проаналізованого періоду було 1691, то найчастіше відсутнім під час прийняття рішень був Віктор Бондар - пропустив 24% голосувань. Значно рідше відсутніми були Олександр Герега - 5% та Володимир Мельниченко - 2%. Попри свою присутність у сесійній залі, найчастіше не голосували Сергій Лабазюк - 85%, Віктор Бондар - 72% та Олександр Герега - 69%. У трійку тих депутатів, хто під час голосувань найчастіше утримувався, увійшли Володимир Мельниченко - утримався під час 22% голосувань, Роман Мацола - 18% та Сергій Мельник - 15%.

Лідерами за кількістю натискань на кнопку "за" є: Сергій Мельник - 74%, Володимир Мельниченко - 74% та Роман Мацола - 59%.

Ця ж трійка депутатів впродовж проаналізованого періоду "наважувалася" голосувати "проти", позаяк інші нардепи від області на цю кнопку впродовж 8-ї сесії ще не натискали. Так, Сергій Мельник голосував "проти" п'ять разів, Володимир Мельниченко - два рази, Роман Мацола - один раз.Найбільш балакучим у Верховній Раді з-поміж нардепів від області виявився Віктор Бондар - 13 виступів, рідше виступав Сергій Лабазюк - 7 виступів, Сергій Мельник - 5 виступів, Володимир Мельниченко та Андрій Шинькович - по 3 виступи. Не виступали Олександр Герега та Роман Мацола.Лідерами за кількістю зареєстрованих проектів постанов стали Сергій Мельник (5), Віктор Бондар (4), Сергій Лабазюк та Андрій Шинькович (по 2).

Найбільше законопроектів, зокрема й у співавторстві, підготували Роман Мацола - 25, Андрій Шинькович - 24, Володимир Мельниченко - 13.

Із депутатськими запитами найчастіше зверталися Андрій Шинькович - 45, із яких 24 стосуються питань округу, Роман Мацола - 38, із яких 26 стосуються питань округу та Олександр Герега - 32, із яких 17 стосуються питань округу.

"Якщо порівнювати цьогорічну активність депутатів у Верховній Раді із відповідним періодом минулого року, суттєвих змін помітити не вдалося. Депутати, які раніше сумлінно відвідували засідання сесії та профільних комітетів, брали участь в законотворчості, продовжують це робити. Єдина помітна тенденція - зростання кількості запитів, зокрема й тих, що пов'язані із вирішенням проблем округів депутатів та області," - розповідає Оксана Банкова.

Так само, за її ж словами,не демонстрували депутати й особливих змін у своїй роботі на округах.

Традиційно лідерами за кількістю активностей в окрузі згідно з інформацією з відкритих джерел та відомостями, які надали помічники нардепів, є Володимир Мельниченко - 26, Роман Мацола - 19, Сергій Лабазюк - 12. Особисті прийоми проводили Роман Мацола - 32 та Сергій Мельник - 8. Дуже рідко відвідували свої округи Віктор Бондар - 2 рази та Олександр Герега - 1.

Найчастіше брали участь у роботі органів місцевого самоврядування Роман Мацола - 20, Сергій Мельник - 7, Андрій Шинькович та Сергій Лабазюк - по 3 рази.

Щодо звітування депутатів перед своїми виборцями, то якщо у 2016 році було часткове звітування, то за 2017 рік усі депутати прозвітували перед своїми виборцями повноцінно - на особистих сайтах, у місцевих ЗМІ, під час зустрічей із громадами.

За словами Оксани Банкової, впродовж чотирьох років організація реалізує проект з моніторингу народних депутатів-мажоритарників в межах програми Програми USAID "РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво", що виконується Фондом Східна Європа та партнерами.

Цьогорічний моніторинг охопив період з січня по травень, третій за ліком у регіоні. Однак у 2016 та 2017 роках за результатами дослідження оприлюднювала щомісячні рейтинги діяльності мажоритарників, а завершувала моніторинги підсумковими рейтингами за увесь період дослідження.

У 2018 році активісти вирішили обійтися без традиційних рейтингів, проаналізувавши при цьому, чи змінилася якось активність депутатів незадовго до виборів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme