Нафтотрейдерів, що реалізували пальне за завищеними цінами, оштрафували

Антимонопольники оштрафували нафтотрейдерів, які необґрунтовано піднімали ціни на паливо на Хмельниччині
Depo.
1 липня 2016 17:43
ФОТО: depo.ua
Нафтотрейдерів, що реалізували пальне за завищеними цінами, оштрафували
Нафтотрейдерів, що реалізували пальне за завищеними цінами, оштрафували

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало нафтотрейдерів за антиконкурентні узгоджені дії з підняття ціни на паливо, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу АМК в області.

На 408 тис грн були оштрафовані ПАТ "Укрнафта" /бренд "Укрнафта"/ (м. Київ), ТОВ "Айас" /бренди "Авіас", "ANP", "Energy"/ (м. Харків) та ТОВ "ТК-Фаро" /бренди "Авіас", "ANP", "Energy"/ (м. Харків).

Суб’єкти господарювання здійснюють свою діяльність на ринках роздрібної торгівлі високооктановими бензинами, дизельним пальним та скрапленим газом в якості моторного пального в межах Хмельницької області.

Протягом І півріччя 2015 року спостерігалось одночасне підвищення та спадання роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного палива та дизельне пальне, що реалізується через АГЗС та АЗС ПАТ "Укрнафта", ТОВ "Айас" та ТОВ "ТК-Фаро".

Аналіз динаміки зміни роздрібних цін на скраплений газ та дизельне пальне свідчить, що відпускні ціни на підприємствах змінювалися одночасно, на однакову величину, що підтверджує схожість дій.

"Зміна роздрібних цін на скраплений газ в якості моторного пального відбувалося одночасно та на одному рівні із конкурентами, без економічного обґрунтування, – повідомив голова Відділення Віталій Олуйко. – Така поведінка нафтотрейдерів могла обмежити конкуренцію на ринку. Оператори не змагалися між собою завдяки власним досягненням та зменшенню фактичних витрат, пов’язаних з діяльністю з надання послуг із заправки автотранспорту скрапленим та дизельним пальним, за встановлення обґрунтованої, справедливої ціни, а, орієнтуючись на рівень ціни один одного, одночасно змінювали ціни без об’єктивно виправданих на те причин".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький