ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Надійність бетонних конструкцій на ХАЕС ставлять під сумнів

Добудова енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС продовжиться після ретельних досліджень
Depo.
17 березня 2016 13:00
ФОТО: depo.ua
Надійність бетонних конструкцій на ХАЕС ставлять під сумнів
Надійність бетонних конструкцій на ХАЕС ставлять під сумнів

Однією із засторог у добудові енергоблоків №3,4 ХАЕС є використання існуючих будівельних конструкцій, повідомляє Depo.Хмельницький за офіційною інформацією підприємства.

Противники будівництва стверджують, що це старі конструкції, які можуть не витримати новий проект. Разом з тим інші фахівці стверджують, що міцність бетону з часом зростає.

"Були проведені серйозні наукові інструментальні та візуальні дослідження, які підтвердили, що конструкції мають проектну міцність і навіть вищу. Життєвий термін бетону набагато більше 30 років. Як приклад, можна привести бетонні споруди Дніпрогесу, яку введено в експлуатацію у 1933 році, а це понад 80 років тому. Там бетон знаходиться в набагато гірших умовах, ніж на наших енергоблоках. На нього діє багато негативних факторів, перед усім таких, наприклад, як тиск води іще відбувається багато процесів, які негативно впливають на якість бетону. Наші енергоблоки захищені від атмосферного впливу, знаходяться в набагато кращих умовах, і тому вони в хорошому стані. Якщо буде необхідно, будуть проведені ремонтно-відновлювальні роботи, тим паче, що маємо досвід їх проведення. Я впевнений, що бетонні конструкції зможуть витримати проектний термін експлуатації нових енергоблоків," – переконує і заспокоює заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський.

Разом з тим, заплановані додаткові наукові дослідження, які є обов’язковими. І визначатимуться в цьому питанні фахівці Національного інституту геофізики.

А питання доопрацювання техніко-економічного обґрунтування будівництва третього енергоблока, яке викликане, передусім, денонсацією відповідної угоди з Російською Федерацією є чи не першочерговим на порядку денному.

Довідково: Початок будівництва енергоблока №3 – вересень 1985р., №4 – червень 1986р. і призупинене в 1990 році після оголошення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС на території України.

Насьогодні готовність енергоблоку №3 ХАЕС становить 75%, №4 – 25%.

У 2006-2007р.р. Київський проектний інститут "Енергопроект" провів обстеження щодо стану будівельних конструкцій. Аналіз технічного стану і розрахунків довговічності показав, що їх надійна експлуатація буде забезпечена впродовж 50 років.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та