UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Старокостянтинівщині знов масово загинула риба

Екологи виявили масовий мор риби у Случі

На Старокостянтинівщині знов масово заги…

Факт загибелі риби у річці Случ виявили спеціалісти держекоінспекції, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу Держекоінспекції в області.

Днями державні та громадські інспектори з охорони довкілля Хмельницької області провели обстеження річки Случ на території Сахновецької, Самчиківської та Лидигівської сільських рад, а також водосховища сіл Сахнівці, Самчики та Губин Старокостянтинівського району.

"При обстеженні виявили масову загибель водних живих ресурсів (риби) в районі мосту через річку Случ між селами Красносілка та Сахнівці та на водосховищі села Сахнівці. Не краща ситуація спостерігалась і на водосховищах сіл Губин та Самчики. Більшу частину мертвої риби прибило до берега вітром", - розповідають екологи.

З метою з'ясування обставин, що могли би спричинити масову загибель риби, Держекоінспекцієя відібрала проби води для проведення інструментально-лабораторних досліджень та провела облік кількості загиблої риби. Окрім того, під час обстеження були проведені вимірювання концентрації розчинного кисню у водоймах, який складає в середньому 0,5мг/см3.

Нагадаємо, у другій декаді березня екологи встановили факт загибелі водних живих ресурсів на водосховищі у селі Самчики Старокостянтинівського району.

Ще одна ситуація щодо забруднення річок минулого місяця актуалізувалася. В ОДА відбулося спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо проведення заходів, спрямованих на запобігання забрудненню Хомори і Случа.

Ліквідація наслідків своєї діяльності, що причинила мор риби у річках Хомора і Случ, ляже на плечі винуватців екологічної катастрофи - Понінківської картонно-паперової фабрики.

Згодом робоча група обстежила берегову лінію дамби річки Случ та виявила 1300 екземплярів незаконно знищеної плотви. Збитки склали понад 110 тис. грн.

А вже на початку липня у рамках кризового моніторингу річки Случ працівники держекоінспекції виявили агрохімікати, які зберігалися просто під відкритим небом неподалік водойми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme