UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Полонщині уже 28 років будують школу

Довгобуд взялися завершувати три роки тому за кошти ДФРР

На Полонщині уже 28 років будують школу…

На Полонщині у с.Новолабунь на завершальному етапі будівництво нового приміщення загальноосвітньої школи, яку розпочали зводити ще у 1991 році, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облдержадміністрації.

Школа ця є одним із довгобудів, на які тривалий час в області не вистачало коштів. На довгий час будівництво завмерло, а тому, коли декілька років тому було прийнято рішення про його відновлення, зведена будівля вже почала частково руйнуватися, а в одному крилі відбулося руйнування бетонних плит перекриття.

Коригування проектно-кошторисної документації здійснили у 2016 році. Приміщення включає школу на 274 учні та сільського клубу на 400 відвідувачів. І черга будівництва отримало фінансування з державного фонду регіонального розвитку. Фінансування з ДФРР здійснювалося у 2016-2019 роках.

На сьогодні роботи вийшли на завершальну стадію. Зараз будівельники працюють над виконанням внутрішніх робіт у приміщенні школи, а також над приміщенням котельні та додаткового вуличного туалету. Проведено облаштування усіх необхідних підведень інженерних мереж, невдовзі розпочнуться роботи з благоустрою прилеглої території.

Втім, виникла нова проблема: через те, що коригування проектно-кошторисної документації проведено ще 4 роки тому, у ньому не враховано здорожчання матеріалів та окремих видів робіт, зростання рівня мінімальної заробітної плати. А тому після завершення усіх будівельних робіт коштів на закупівлю обладнання та меблів для школи в повному обсязі не вистачить. Додатковий дефіцит коштів спричинено також недофінансуванням у 2018 році суми у розмірі 5 млн грн, що мали надійти з спецфонду.

Планується, що навчальний процес в новому приміщенні має розпочатися вже з початком 2020 року, адже після виконання внутрішніх робіт школа має обов’язково опалюватися, а зимове утримання двох приміщень – нового та діючого зараз – стане додатковим тягарем для місцевого бюджету. Саме тому до початку наступного року потрібно виконати той мінімальний обсяг робіт, що дозволить учням навчатися уже в новозбудованій школі.

Всього з ДФРР на будівництво спрямовано коштів у сумі 39 957,6 тис. грн, освоєно – 25 059 тис. гривень. Обов’язковою умовою отримання коштів з ДФРР є співфінансування з місцевого бюджету, з місцевої казни виділили 4 447 тис. грн і  освоїли – 3440 тис. гривень.

Нагадаємо, у Білогірському районі планують цьогоріч завершитишколу-довгобуд.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme