Кому цьогоріч на Хмельниччині дісталися "державні" гроші

Майже 32 млн грн державних субвенцій отримала область у першому півріччі 2019 року

У першому півріччі 2019 року Хмельницька область на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку отримала 136 субвенцій на загальну суму 31,919 млн грн. Такі дані дає дослідження ОПОРИ, повідомляє Depo.Хмельницький.

Найбільше коштів дісталося бюджету м. Хмельницького, що розташований у виборчому окрузі №187, а найменше – населеним пунктам у виборчому окрузі №190. При цьому в округ №193 державні субвенції у цьому році ще не надходили.

Бюджет обласного центру, який належить до одномандатного виборчого округу №187 (народний депутат Сергій Мельник), від початку року отримав дві субвенції загальною сумою 10,818 млн грн: 8,818 млн грн на будівництво другої черги водогону від с. Чернелівки Красилівського району до м. Хмельницького та два млн грн на покращення матеріально-технічної бази Хмельницької міської лікарні (придбання медичного обладнання для "Центру інсульту").

Крім того, ще 4,5 млн грн надійшло до обласного бюджету: на капітальний ремонт покриття в легкоатлетичному манежі Хмельницького обласного центру фізичного виховання учнівської молоді; придбання апарату ультразвукової діагностики для Хмельницької обласної психіатричної лікарні № 1 у с. Скаржинцях; закупівлі денсіометра рентгенівського для Хмельницька обласної лікарні.

На виборчий округ №188 (народний депутат Сергій Лабазюк) від січня цього року було скеровано 20 субвенцій на суму два млн грн. Здебільшого гроші призначалися для капітальних ремонтів у навчальних закладах, сільських клубах, для ремонтів мереж вуличного освітлення, придбання обладнання для спортивних, музичних шкіл, закладів охорони здоров’я тощо.

Найбільше коштів у розрізі округу надійшло до бюджету Гвардійської сільської об’єднаної територіальної громади для капітального ремонту мережі вуличного освітлення (180,886 тис. грн). Найменшу субвенцію (8 тис. грн) було спрямовано в бюджет Чорноострівської селищної ОТГ на придбання обладнання та предметів довгострокового користування місцевої районної лікарні № 2.

Виборчий округ №189 (народний депутат Андрій Шинькович) отримав минулого року з Держбюджету 100 субвенцій, які в сумі становлять 5,538 млн грн. Тематика потреб різноманітна: придбання мультимедійного обладнання та комп’ютерної техніки, меблів, дитячих майданчиків для навчальних закладів, обладнання для закладів охорони здоров’я, музичної апаратури для сільських клубів; будівництво мереж водопостачання, будинку культури в смт Теофіполі; капітальні ремонти у навчальних, медичних закладах, бібліотеках; виготовлення проектно-кошторисної документації для будівництва та ремонтних робіт; зміцнення матеріально-технічної бази пожежної команди; модернізація системи опалення в навчальному закладі та інші.

Максимальну суму субвенції, що надійшла в округ (454 тис. грн), було спрямовано на купівлю комп'ютерної техніки в Нетішинський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа I-II ступенів та ліцей". Найменшу субвенцію (2 тис. грн) виділили для придбання друкувального пристрою для Лисогірської загальноосвітньої школи I-II ступенів.

У виборчий округ №190 (народний депутат Роман Мацола) у цьому році скерували дві субвенції, загалом 800 тис. грн. Кошти отримали бюджети м. Славути (290 тис. грн на реконструкцію об’єктів шляхом впровадження систем відеоспостереження) та Понінківської селищної ОТГ (510 тис. грн на капітальний ремонт Понінківського дошкільного навчального закладу № 1 "Зірочка").

6 субвенцій сумою 6 млн грн було виділено нинішнього року на виборчий округ №191 (народний депутат Віктор Бондар). Призначені кошти на реконструкцію каналізаційних очисних споруд в м. Старокостянтинові (максимальна сума субвенції – 2 млн грн), капітальний ремонт дитсадка та школи, розробку проектно-кошторисної документації з реконструкції напірного колектора, реконструкцію теплових мереж, а також вуличного освітлення в с. Пирогівка Віньковецького району (на це скеровано найменшу суму субвенції –196,119 тис. грн).

До виборчого округу №192 (народний депутат Олександр Герега), з Державного бюджету України скеровано три субвенції на суму 2,263 млн грн – усі до бюджету Дунаєвецької міської ОТГ: на реконструкцію очисних споруд та напірного колектора (2 млн грн), капітальні ремонти будівель Залісецького НВК (130 тис. грн) та Чаньківського ДНЗ "Сонечко" (133 тис. грн).  

Виборчий округ №193 (народний депутат Володимир Мельниченко) згідно із розпорядженнями Кабміну не отримував державних субвенцій у 2019 році.

Дослідження, яке з року в рік проводить ОПОРА, показує, що левова частка державних коштів витрачається на дрібні й несуттєві придбання на кшталт принтерів чи спортивного інвентаря для навчальних закладів. При цьому поза увагою залишаються насправді важливі інфраструктурні проєкти, які могли б забезпечити сталий розвиток. Ще однією проблемою непрозорого та незрозумілого розподілу державних субвенцій, особливо напередодні парламентських виборів, є акцентування депутатами-мажоритарниками на своїй причетності до виділення коштів для власного піару.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький