На Полонщині ледь не "розбазарили" законсервовані під заліснення землі

За втручання прокурорів землі повернули державі

За позовом Шепетівської місцевої прокуратури державі повернуто законсервовані під заліснення землі у Полонському районі, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.

"Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, одним з елементів якої, з-поміж іншого, є консервація деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських угідь, - розповідають в прокуратурі. - Консервації підлягають деградовані і малопродуктивні землі, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним. Здійснюється вона шляхом припинення їх господарського використання на визначений термін шляхом залуження або заліснення."

Шепетівською місцевою прокуратурою встановлено, що у 2010 році Полонською райдержадміністрацією прийнято рішення про консервацію шляхом заліснення 160 га угідь на території району.

Водночас, незважаючи на це, у 2015 році посадовцями Головного управління Держгеокадастру в області видано накази на розроблення і затвердження проектів землеустрою щодо відведення із числа законсервованої у приватну власність громадянина 2 га землі. В свою чергу, новий власник ділянки, якому вона надана для ведення особистого селянського господарства, передав її у користування суб'єкта господарювання.

Реагуючи на ці порушення та діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання наказів та договору оренди землі недійсними.

Судом апеляційної інстанції позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі.

"На сьогодні рішення суду виконано та земельну ділянку сільськогосподарського призначення повернуто у власність держави," - повідомив керівник місцевої прокуратури Іван Комар.

Нагадаємо, на Красилівщині нещодавно державі повернули майже 19 га землі водного фонду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький