На Полонщині ледь не "розбазарили" законсервовані під заліснення землі
За втручання прокурорів землі повернули державі
- Хмельницький
-
4 жовтня 2018 16:33

За позовом Шепетівської місцевої прокуратури державі повернуто законсервовані під заліснення землі у Полонському районі, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облпрокуратури.
"Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, одним з елементів якої, з-поміж іншого, є консервація деградованих і малопродуктивних сільськогосподарських угідь, - розповідають в прокуратурі. - Консервації підлягають деградовані і малопродуктивні землі, господарське використання яких є екологічно небезпечним та економічно неефективним. Здійснюється вона шляхом припинення їх господарського використання на визначений термін шляхом залуження або заліснення."
Шепетівською місцевою прокуратурою встановлено, що у 2010 році Полонською райдержадміністрацією прийнято рішення про консервацію шляхом заліснення 160 га угідь на території району.
Водночас, незважаючи на це, у 2015 році посадовцями Головного управління Держгеокадастру в області видано накази на розроблення і затвердження проектів землеустрою щодо відведення із числа законсервованої у приватну власність громадянина 2 га землі. В свою чергу, новий власник ділянки, якому вона надана для ведення особистого селянського господарства, передав її у користування суб'єкта господарювання.
Реагуючи на ці порушення та діючи на захист інтересів держави, місцева прокуратура звернулась до суду з вимогами про визнання наказів та договору оренди землі недійсними.
Судом апеляційної інстанції позовні вимоги прокуратури задоволено в повному обсязі.
"На сьогодні рішення суду виконано та земельну ділянку сільськогосподарського призначення повернуто у власність держави," - повідомив керівник місцевої прокуратури Іван Комар.
Нагадаємо, на Красилівщині нещодавно державі повернули майже 19 га землі водного фонду.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ
- 14:28На Хмельниччині горіло більше як 4 тисячі квадратних кілометрів екосистем (ФОТО) ФОТО
- 14:00 Кожен третій пенсіонер в Україні отримує 3 340 грн пенсії
- 23:30На Великдень в Україні посилять заходи безпеки
- 18:11Дезодоранти та антиперспіранти: як вибрати та правильно використовувати Актуально
- 14:25У Хмельницькому в академії ДПСУ знайшли тіло 20-річного курсанта
- 20:51Болгарія не продаватиме реактори для Хмельницької АЕС
- 10:49На Хмельниччині скоротять тривалість комендантської години у Великодню ніч
- 10:59Трагедія на Хмельниччині: 18-річний мотоцикліст на смерть збив 11-річного хлопчика
- 13:01Міжрегіональну схему переправлення чоловіків через державний кордон викрили на Хмельниччині ФОТО
- 09:40На Хмельниччині вночі ППО збила 4 дрони
- 12:40На Хмельниччині п'яна жінка забула в гостях свою 4-місячну дитину
- 10:23На Хмельниччині затримали двох агентів РФ, що планували підірвати автівки вісьмох депутатів ФОТО
- 17:35Сервіс "Електронної черги" - оформлення біометричних паспортних документів у зручний час
- 10:45Ракетний обстріл Хмельниччини: Що відомо
- 10:35 ЗСУ збили вночі над Україною 13 з 23 ракет та 40 з 109 БПЛА
- 16:38Зеленський вручив орден "Золота Зірка" наймолодшому Герою України
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО