На Хмельниччині державі повернули майже 19 га землі водного фонду

На Красилівщині повернули ставки вартістю майже в третину мільйона гривень

За позовом прокуратури державі реально повернули майже 19 га землі водного фонду вартістю понад 350 тис грн, повідомили Depo.Хмельницький в облпрокуратурі.

Розпорядженням Красилівської районної державної адміністрації у 2013 році одному із товариств затверджено технічну документацію із землеустрою та на підставі договору оренди надано в користування строком на 49 років 18,6 га землі.

"Всупереч вимог Земельного кодексу України райдержадміністрація передала ділянку водного фонду для ведення рибного господарства не маючи на це відповідних повноважень, - каже заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Ярослав Лісовий. - Окрім цього, договір оренди укладено без розроблення та затвердження нормативно-грошової оцінки земельної ділянки, що є основою для визначення розміру орендної плати."

Відтак, місцева прокуратура, діючи на захист інтересів держави, звернулась до суду з вимогами визнати недійсними розпорядження райдержадміністрації та договір оренди землі, а також повернути земельну ділянку її власнику.

Господарський суд Хмельницької області позовні вимоги прокуратури задовільнив в повному обсязі.

Після неодноразового перегляду судами вищих інстанцій вказане рішення суду набрало законної сили та звернуто до виконання.

Вжитими заходами, в ході його примусового виконання, земельну ділянку водного фонду площею майже 19 га та вартістю 358 тис. грн. повернуто належному власнику - державі.

Нагадаємо, прокуратура Хмельниччини вирішила знести будівлю за мільйон гривень у рекреаційній зоні річки Дністер.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький