UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині з'явиться зоологічний заказник та памятка природи

Зоологічний заказник на Дунаєвеччині займатиме 70 га, а пам'ятка природи у Городоцбкому районі - майже сто гектарів

На Хмельниччині з'явиться зоологічний за…
Фото: РІСУ

Про це йшлося під час колегії Хмельницької ОДА, що відбулася днями, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу ОДА.

Як повідомила директор департаменту природ­них ресурсів та екології облас­ної державної адміні­страції Тетяна Дзюблюк, програмою охорони навколишнього природного середовища Хмельниць­кої області на 2016-2020 роки передбачено здійснення заходів щодо утримання об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечення дотри­мання заповідного режиму, у тому числі, розроблення землевпорядної доку­ментації (проєктів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду) із встановлення меж у натуру (на місцевість) територій та об’єктів при­родно-заповідного фонду з метою збереження, відтворення та раціо­нального використання типових та унікальних природних комплексів.

Також розроблено та затверджено рішенням обласної ради від 28.07.2016 року № 37-7/2016 регіональну схему формування екомережі Хмельницької області.

Посадовиця зауважила, що одним із напрямів Програми є при­пинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування еколо­гічної мережі, який включає природоохоронний захід "Розробка місцевих схем формування національної екологічної мережі в межах області". Відтак,  задля розширення площі природно-заповідного фонду області розроб­лено проєкт створення комплексної пам’ятки природи місцевого значення "Гусикова гора" площею 97,3 га, яка знаходиться за 1,5 км від села Кам’янка Городоцького району.

Територію товтри "Гусикова гора" зарезерво­вано для наступного заповідання рішенням 14-ї сесії обласної ради народних депутатів від 25.12.1992 року № 7 з метою збереження окремої безлісої товтри, вкритої лучно-степовою рослинністю, що виконує кліматорегулюючу функцію.

Також розробляється проєкт створення зооло­гічного заказника "Яцко­вецький" площею 70 га, який знаходиться в долині річки Студениця на околи­цях села Яцківці Дунаєвецького району. Територія заказника – це місце концентрації материнської колонії підковоноса малого у період його розмно­ження. У штольні Яцковецькій щорічно зимують 10 видів кажанів, яких зане­сено до Червоної книги України.

Нагадаємо, природний заказник "Жолоби" на Тернопільщині набув статусу загальнодержавного.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"