UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ботанічний заказник "Жолоби" на Тернопільщині набув статусу загальнодержавного

Заказник створений задля збереження природних трав’яних угруповань, рідкісних та зникаючих видів рослин

Ботанічний заказник "Жолоби" на Тернопіл…

Президент України Петро Порошенко підписав Указ про оголошення ботанічного заказника загальнодержавного значення "Жолоби" площею 60 тис. га у Бережанському районі, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на "Погляд". 

Ця заповідна територія є унікальним масивом лучно-степової рослинності з низкою видів рослин, занесених до Червоної книги України (зокрема, зозулинець шоломоносний, любка дволиста, горицвіт весняний) та Переліку рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослинного світу на території Тернопільської області (волошка стиснута, заяча конюшина Шиверека, тирлич хрещатий, тирличничок осінній), входить до території Смарагдової мережі Європи UA0000190 "Бережанське Опілля".

Природоохоронна спільнота області очікує підписання ще одного Указу щодо розширення території національного природного парку "Дністровський каньйон" на 901,1 гектарів у Борщівському, Бучацькому і Заліщицькому районах. За пропозиціями обласної державної адміністрації та Міністерства екології та природних ресурсів України в 2019  році  Кабінетом Міністрів України схвалено проект Указу. Запропоновані до включення до складу парку ділянки теж входять до Смарагдової мережі Європи    UA0000122, багаті на червонокнижні різновиди флори та фауни, унікальні природні ландшафти, рекреаційні і туристські об’єкти.

На сьогодні за пропозиціями  органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, наукових установ, природоохоронних громадських об’єднань, інших заінтересованих підприємств, установ, організацій, громадян в області заплановано створити  210 нових і розширити існуючі заповідні території та об’єкти загальною площею біля 60 тис. гектарів.

Нагадаємо, на Тернопільщині розташована унікальна система печер і серед них найбільша у світі гіпсова печера "Оптимістична", яку Україна пропонує внести до об'єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО. Загалом система печер Тернопільщини налічує більше сотні печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів і багато інших, розташованих неподалік від сіл Кривче, Коралівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір'я. Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку "Дністровський каньйон".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme