UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині успішно освоїли вирощування жимолості

Достигають раніше російські сорти. А канадські сорти нового покоління мають більш розтягнуте плодоношення і достигають дещо пізніше

На Хмельниччині успішно освоїли вирощува…

Про це пише Аgroday, передає Depo.Хмельницький.

За словами фермера Ігора Цибенка, жимолость смачною видається лише  тим, хто віддає перевагу кисло-солодкому смаку перед чисто солодким. А по-справжньому солодким виявився лише один сорт з доброго десятка висаджених у господарстві. До того ж жимолость з одного й того самого куща може бути різною на смак. Адже ягода дозріває нерівномірно, і на одному кущі можуть одночасно висіти і повністю дозрілі, і недозрілі ягоди. Особливо висока ймовірність того, що і ті, й інші потраплять в один ящик.

Платять за ягоду станом на середину червня по 80-100 грн/кг, і за ці гроші фермер має завозити ягоду з Деражнянського району в Хмельницький. При цьому в Києві на роздріб продають жимолость по 200-220 грн/кг.

Зберігається ягода відносно добре завдяки тому, що містить антиоксиданти. За умови своєчасного охолодження жимолость тиждень спокійно лежить у холодильнику. Тож, на думку Ігоря Цибенка, професійний виробник жимолості повинен мати потужності для охолодження і, бажано, заморожування ягоди.

Під жимолостю у фермера всього півгектара, бо спеціалізація господарства – не товарна продукція, а розсадництво. Господарство вирощує саджанці десятків культур, і щороку власник пробує нові. 

Плантацію жимолості фермер заклав 4 роки тому сортами російської та канадської селекції. Садив завезені з Польщі контейнерні саджанці в середині літа. Специфіка цієї культури в тому, що вона швидко впадає в стан спокою – вже в середині літа. А якщо саджанці контейнерні, то висаджувати їх можна з березня по грудень.

Достигають раніше російські сорти. В цьому році їх збирання почали 6 червня, тоді як канадських – 13-14 червня. Недоліком жимолості виступає те, що ягода відплодоношує за тиждень. Втім, канадські сорти нового покоління, за даними тамтешніх науковців, мають більш розтягнуте плодоношення і достигають дещо пізніше – у себе на батьківщині в липні і навіть на початку серпня.

Вирощування жимолості, за словами фермера, має починатися з аналізу грунту майбутньої ділянки на кислотність. Неодмінна складова технології вирощування жимолості – краплинне зрошення та удобрення. 

Маючи з чим порівнювати, Ігор Цибенко називає жимолость відносно невибагливою культурою – що по зимостійкості, що по стійкості до хвороб, що по технології вирощування. Відтак жимолость можна вирощувати в багатьох місцевостях України. Тож можна сподіватися, що виробники ягід у майбутньому активніше вводитимуть цю культуру в свій асортимент. Особливо коли споживач її розпробує.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme