Старокостянтинівські авіатори успішно використовують вітчизняну систему світлосигнального обладнання "Фотон"

За простих погодних умов пілоту візуально визначає летовище на відстані 41 кілометр, хоча за наявними вимогами його треба побачити за 25–30 кілометрів

Старокостянтинівські авіатори успішно ви…
Фото Сергій Жмурко

Першими в Україні розробку тернопільських інженерів використовують війскові авіатори Старокостянтинова, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією офіцера АрміяInform Сергія Жмурка.

На військовому летовищі бригади тактичної авіації імені Петра Франка, що на Хмельниччині, розгорнута, успішно пройшла випробування та експлуатується сучасна світлотехнічна система нового покоління "Фотон".

Це розробка вітчизняного виробника - Тернопільського товариства з обмеженою відповідальністю "Об'єднання світлотехнічних підприємств корпорація "Ватра".

Світлосигнальне обладнання аеродрому забезпечує візуальне орієнтування та безпосередньо створює світлосигнальну картину. При забезпечені польотів вночі або в складних метеоумовах світлотехнічне обладнання забезпечує точний вивід літака на аеродром посадки, зниження, приземлення, пробіг по злітно-посадковій смузі та руління на стоянку.

"На сучасному етапі технічного розвитку світлосигнальних систем "Фотон" — найперспективніший варіант. Система дозволяє льотчику візуально бачити летовище на відстані понад сорок кілометрів. Водночас, комплекс є ще й досить мобільним. Особливо приємно, що це — українське обладнання і ми ні від кого не залежимо, адже всі необхідні запчастини є на місці. До того ж, обладнання має гарантію п’ять років, або п’ять тисяч годин. До речі, на хмельницькому аеродромі обладнання справно працює, практично без вимкнення, вже більше трьох років," — розповів провідний спеціаліст командування Повітряних Сил Збройних Сил України Володимир Манаєнков.

Нагадаємо, й цінова політика тут доступніша: вартість тернополяни оцінили в кілька сотень тисяч гривень, а не мільйон євро на одне летовище, як то пропонувала швейцарська корпорація. Старокостянтинівське летовище стало безпечнішим завдяки кулібінам з Тернополя ще з кінця 2016 року.

Нова система випробувана і на міжнародних навчаннях "Чисте небо – 2018", що відбувались у жовтні 2018-го року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme