На Хмельниччині планують посіяти близько 850 тис. га ярини

Враховуючи ситуацію в структуру посівних площ внесені певні зміни, зокрема суттєво збільшені обсяги посіву продовольчих зернових та круп’яних культур, таких як гречка, ячмінь, горох, шляхом зменшення обсягів сівби кукурудзи на зерно та сої

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Хмельниччині планують посіяти близько…
Плани посівної кампанії

Хмельниччина наразі залишається великим продовольчим та гуманітарним центром, де акумулюється і надається величезна допомога регіонам, передає Depo.Хмельницький за інформацією оприлюдненою начальником Хмельницької ОВА Сергієм Гамалієм.

Аграрії області продовжують виконувати свою роботу: вносять добрива, розпочинають сівбу ярих культур, щоб хліб завжди був на столах наших громадян, військових, які захищають сьогодні Україну, тому питання проведення комплексу весняно-польових робіт на даний час є пріоритетним. 

"Уряд і Міністерство аграрної політики та продовольства України роблять усе можливе, щоб допомогти аграріям успішно пройти весняно-польові роботи – 2022 року. Як зазначив Міністр агропромислової політики та продовольства України Роман Лещенко, на даний час робляться певні кроки для організації комплексу весняно-польових робіт, зокрема заборонено експорт насіння та мінеральних добрив, спрощено процедуру сертифікації насіння, Урядом затверджено зміни до надання державної підтримки під час посівної в частині забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам", - каже Гамалій.

Відповідно до структури посівних площ господарства всіх категорій мають посіяти близько 850 тис. га ярини, з них 375 тис. га культур ранніх строків посіву, таких як ярий ячмінь, яра пшениця, горох, соя, соняшник, цукровий буряк.

За словами начальника управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА Олега Омелянюка, загальна посівна площа сільськогосподарських культур 2022 року очікується в межах 1,207 млн га, що на 2 тис. га більше показника минулого року.

Враховуючи ситуацію в структуру посівних площ внесені певні зміни, зокрема суттєво збільшені обсяги посіву продовольчих зернових та круп’яних культур, таких як гречка, ячмінь, горох, шляхом зменшення обсягів сівби кукурудзи на зерно та сої. Для проведення комплексу весняно-польових робіт засипана необхідна кількість кондиційного насіння, закуплено мінеральні добрива та засоби захисту рослин. Забезпеченість матеріально-технічними ресурсами становить близько 80%. Агроформування області продовжують роботи по забезпеченню матеріально-технічними ресурсами в повному обсязі.

Посівна площа озимих зернових культур урожаю 2022 року становить 227,4 тис. га, з яких 208 тис. га озимої пшениці. Крім того, на площі 80 тис. га посіяно озимий ріпак. На даний час агроформування області проводять роботи по догляду за озиминою. Станом на 10 березня на площі 129 тис. га (42% до потреби) проведено перше підживлення озимих зернових культур та ріпаку. Роботи продовжуються.

Мешканці області не відчувають дефіциту основних продовольчих товарів. Торговельна мережа області забезпечена продуктами першої необхідності в повному обсязі, на прилавках магазинів постійно є хліб, молочні продукти, ковбаси, цукор, крупи, олія тощо.

Нагадаємо, попри воєнний стан та вкрай напружену ситуацію в країні, аграрії рішуче налаштовані на продуктивну посівну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme