На Хмельниччині активно ведеться весняна посадка лісів

Уже посадили майже 100 гектарів лісових культур, що становить шосту частину плану на поточну весняну кампанію

Про це повідомляють в прес-службі Хмельницького ОУЛМГ, передає Depo.Хмельницький.  

"Весняний період - надзвичайно відповідальний і насичений для працівників лісового господарства. Адже серед усіх напрямків діяльності й проведення повсякденних   заходів  важливим є посадка нових лісових насаджень. Це першочерговий обов’язок працівників лісової галузі," - кажуть у відомстві.

Усі лісогосподарські господарства області активно включилися у весняну посадку, розуміючи, що проводити лісокультурну кампанію потрібно в стислі терміни, поки в грунті достатньо вологи. Підвищення температури повітря в той же час сприяє розвитку рослин і пришвидшенню активних фаз їх життєдіяльності. Тому посадити молоді деревця потрібно якісно й вчасно.

Зараз уже посаджено майже 100 гектарів лісових культур у державному лісовому фонді, або шосту частину плану весни цього року. Найкраще спрацювали у Ярмолинецькому, Летичівському та Кам’янець-Подільському лісгоспах.

"Створити нові лісові культури - справа не проста, - діляться лісівники. - Перш за все потрібно скласти проект. Для цього слід побувати на кожній ділянці, вивчити місцевість, визначити тип грунтів, їх родючість, перевірити на наявність хвороб і шкідників, врахувати можливий вплив породи попередника на лісові насадження. Породний склад майбутнього деревостану проектується відповідно природним умовам і типам лісу. Для цього потрібно мати спеціальні знання лісового напрямку й уміло застосувати їх на практиці."

Лісовідновлення шляхом створення лісових культур протягом 2019 року планується провести в усіх лісгоспах на площі 605 гектарів. Для цього буде використано 5-6 мільйонів штук садивного матеріалу з урахуванням доповнень. На підприємствах з цією метою створено постійні й тимчасові розсадники. Запланована площа посівів цього року становить майже 5 гектарів.

Нагадаємо, вперше будуть застосовуватися новітні технології посадки лісів із закритою кореневою системою. На базі Славутського лісгоспу запрацювала лінія автоматичного висіву насіння й розпочато виробництво садивного матеріалу із закритою кореневою системою. Впровадження інтенсивних методів із одночасним використанням різних видів добрив й препаратів дає можливість отримати крупномірний садивний матеріал, який при висаджуванні не втрачає енергії та інтенсивності росту й має високу приживлюваність.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький