ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Кам'янеччині назріває екологічна катастрофа

Невеличка річечка Дібруха має білий колір і страшенно смердить. Усе - відколи запрацював спиртзавод
Depo.
31 серпня 2015 19:54
ФОТО: depo.ua
На Кам
На Кам'янеччині назріває екологічна катастрофа

Люди почали скаржитися на нестерпний сморід і неприродній колір води у річці Дібруха, що протікає через села Довжок та Підзамче, що на Кам'янеччині, пише Depo.Хмельницький із посиланням на видання "Подолянин".

Нещодавно шукати причини забруднення вирушила міськрайонна робоча разом із журналістами.

Комісія почала свій хід від місця впадіння Дібрухи у Смотрич і пішла вгору за течією. На робочу групу чекало немало "сюрпризів": то домогоподарство, де трубу з туалету виведено просто в Дібруху, а з іншого боку облаштовано гноярку; то вражаючі насипи сміття прямо посеред потічка.

Звісно, це все шкодить потоку, але зовсім не має стосунку до смердючих білих викидів, котрі на Довжку вже надто явні.

"Ви не того дня прийшли, - каже місцевий житель. - Тут траплялося, що дощу немає, а потік збільшується вдвічі, піниться, біліє і смердить".

За словами місцевих, найбільший сморід від Дібрухи чути вечорами, вікна доводиться зачиняти. Коли проходить дощ, зловмисники ловлять момент і підливають ще свою гидоту.

А між іншим, не так давно тут і рибу можна було ловити.

Білі викиди спостерігаються з травня. Враховуючи те, що з травня відновив роботу спиртозавод, підозри насамперед падають на нього.

Та заступник керівника з технічних питань заводу Олег Тюхтій усе заперечує. Він повів журналістів і чиновників на територію підприємства, де продемонстрував, що Дібруха до них доходить уже білою, потрапляє в труби і далі виводиться в своє русло, а технічна водойма спиртозаводу не причетна.

Запевняє, до них на завод неодноразово приїжджала екологічна інспекція і порушень не виявила.

Доречі, перед входженням Дібрухи на територію спиртозаводу вода найбрудніша - неймовірно молочно-біла, але коли поколотити палицею, із дна підіймається чорний осад - і так скрізь. Виявляється, що "білизна" впадає в Дібруху струмком із боку заводських ставків. У зарослому яру між житловими будинками звідкись виринає сплетіння труб, деякі відкриваються над струмком. Але й вище від труб струмок, хоч і менше, але все одно білий.

Врешті потік ховається під довжоцькою трассою, а в непомітному ярку велика труба, з якої тече смердюча гидота.

Ймовірно, відходи можуть потрапляти у Дібруху в кількох місцях.

Зрозуміло, що для прояснення ситуації необхідні детальніші екологічні дослідження.

А поки що, як завжди, страждають люди.

Більше про екологічні катастрофи - на khm.depo.ua