На Хмельниччині через хімікати масово вмирають бджоли

Більшість пасік у Кам'янець-Подільському районі втратили половину комах

На Кам'янеччині почали масово гинути бджоли через розпилення хімікатів місцевими агрофірмами, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Вечірній Кам'янець".

Тривогу забили пасічники із сіл Панівці та Тарасівка. Бджолярі стверджують, що втратили вже половину комах, а це загрожує майбутньому урожаю плодово-ягідних.

Провину за смерть бджіл пасічники покладають на місцеві агрофірми. Мовляв, вони розпилюють сильнодіючі хімікати для підвищення родючості, а це згубно впливає на комах.

У держпродспоживслужбі Кам'янеччини на скарги бджолярів відповіли, що поперджали про можливість потрапляння хімікатів на лани та водоймища.

"У зв'язку з активізацією весняно-польових робіт, внесення до ґрунтів добрив різних видів, обробок насаджень аерозолями збільшується вірогідність потрапляння хімічних сполук у водоймища та медоносні угіддя, що може викликати загибель риби та бджіл", - зазначили у відомстві.

Також посадовці повідомили, що у зв'язку із масовою загибеллю бджіл оформлять відповідний акт та проведуть розслідування.

Раніше ми писали, що бджоли можуть взагалі вимерти за 20 років.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті, Фейсбук та Твітері