На Кам'янеччині 20 бригад відстрілюють хижаків

Закриття полювання спричинило збільшення шкідливих хижаків в Національному природному парку

На Кам'янеччині 20 бригад відстрілюють х…

На території Кам’янець-Подільського та Чемеровецького районів унаслідок закриття полювання значно виросла кількість шкідливих хижаків: лисиць, здичавілих собак і котів, інколи з’являються і вовчі зграї, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Подолянин".

На численні скарги населення і заяви голів тергромад, Департамент екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА надав дозвіл на регулювання чисельності лисиці звичайної та відстрілювання шкідливих хижих тварин. 

У Кам’янець-Подільському районі створили близько 20 бригад і вже відстріляли 210 лисиць. Iз 77 тушок, направлених на дослідження у лабораторію, хворими на сказ виявилися 10 тварин. Цифра може зростати, оскільки дослідження тривають. 

"На жаль, чисельність мисливських тварин продовжує зменшуватись, а особливо тих, які страждають від шкідливих хижаків, - зайців, сірих куріпок, перепелів. Мисливці ще три роки тому звернулися до Поліського філіалу із проханням про проведення експедиції з вивчення ситуації, що склалася в результаті закриття полювання на території у чверть мільйона гектарів. Висновок спеціалістів-мисливствознавців був однозначний: полювання в господарських зонах Національного парку треба відновити," - каже в.о. голови ради Кам’янець-Подільської районної організації УТМР Володимир Коробчук.

На його думку, природні парки мають, у першу чергу, працювати на благо жителів територій, де вони розташовані, а не сліпо сповідувати ідеї закордонних і вітчизняних "пацефістично-зелених" організацій. У багатьох іноземних державах полювання у НПП проводяться, і приносять чималі доходи паркам та місцевим бюджетам.

Наша держава скрупульозно ставиться до цього питання і не заохочує регулювання кількості шкідників, створюючи все більше нових умов для всіх охочих долучитися до відстрілювання.

Передбачаючи ризик збільшення кількості браконьєрів після дозволу на відстріл шкідливих хижих тварин, Міністерство екології та природних ресурсів України спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства збільшили розмір штрафів за порушення законодавства у сфері мисливського господарства. Зокрема, штраф за вбитого дикого кабана - 33 тис.грн.; бобра - 8 тис.грн.; зайця - 7 тис.грн.; вовка - 2 тис.грн.; лебедя - 3 тис.грн.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme