ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині відкрили реабілітаційне відділення для учасників АТО та ветеранів війни

В області проживає більше 46 тисяч ветеранів війни, яким потрібне тривале відновлення

Depo.
14 березня 2018 13:13
ФОТО: depo.ua

Сьогодні,14 березня, на базі Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни урочисто відкривають реабілітаційне відділення для АТОвців та ветеранів війни, передає Depo.Хмельницький.

Ще з листопада 2014 року в обласний госпіталь ветеранів війни госпіталізували на стаціонарне лікування демобілізованих учасників АТО і загалом пролікували 1600 армійців.

У грудні 2016 році керівники області спільно з Департаментом охорони здоров'я ухвалили рішення про створення реабілітаційного відділення (відновного лікування хворих з захворюванням і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи).

На капітальний ремонт приміщень 1 поверху лікувального корпусу госпіталю з облбюджету виділили мільйон 156 тис. грн. Для придбання медичного обладнання окремо виділили кошти. Зокрема, на закупівлю виробів медичного призначення, м'якого і твердого інвентарю надали 1 млн 421,6 тис. грн. У липні 2016 року сесією Хмельницької міської ради виділили 100 тис. грн. на придбання різного інвентарю для закладу.

Обладнали його з урахуванням сучасного бачення розвитку реабілітаційної допомоги в Україні, оснастили новітнім обладнанням для фізичної реабілітації.

Відділення складається з 10 відремонтованих палат на 25 ліжок.

"І на майбутнє ми все будемо робити для покращання матеріально-технічної бази відділення та госпіталю, щоб перебування захисників держави було комфортним," - каже голова облради Михайло Загородний.

На початок року в області на диспансерному обліку перебуває 46 356 ветеранів війни, із них: учасники бойових дій - 12307 (26,6%); інваліди війни - 3148 (6,8%); учасники війни - 26483 (57,1%); особи прирівняні за пільгами - 4418 (9,5%).

Довідково: Проектна потужність Хмельницького обласного госпіталю ветеранів війни розрахована на 300 ліжок. Він є багатопрофільною спеціалізованою медичною установою, в якій 180 ліжок - терапевтичного, 95 ліжок хірургічного профілю та 25 ліжок реабілітаційне відділення (відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи). Також функціонує відділення інтенсивної терапії та анестезіології на 6 ліжок.

У госпіталі працює низка параклінічних служб (клінічна і бактеріологічна лабораторії, рентгенкабінет, кабінет ультразвукової діагностики, ендоскопічне відділення, кабінети функціональної діагностики, фізіотерапевтичне, приймальне, стерилізаційне відділення та інші. З внутрішніх кадрових резервів створене консультативне відділення, де для зручності пацієнтів суміжні спеціалісти госпіталю ведуть прийом за 10-ти спеціальностями та консультує психолог.

В госпіталі створена достатня база для реабілітаційного та відновного лікування хворих з використанням електро-, тепло- та бальнеопроцедур, масажу та лікувальної фізкультури. Використовуються мінеральні грязі з санаторію "Куяльник" та мінеральні води з місцевих цілющих джерел санаторію "Сатанів".

Нагадаємо, на початку березня на сесії облради на медицину Хмельниччини спрямували майже 200 млн грн завдяки уточненню бюджету.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook