ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині у сільських криницях вода буває тільки зранку

В такій ситуації опинилися жителі Іванківець Хмельницького району
Depo.
24 березня 2016 18:36
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині у сільських криницях вода буває тільки зранку
На Хмельниччині у сільських криницях вода буває тільки зранку

Ситуація з нестачею води в криницях, а то й повна її відсутність, є типовою для багатьох сіл області, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на Подільську інтернет газету.

І хоч наприкінці зими води трохи побільшало, та проблема лиш трохи згладилася. Іванківчани, приміром, намагаються приходити до криниці зранку. Бо потім неможливо набрати води.

"Проблеми почалися минулого року. Води не було все літо і всю осінь. І от лише зараз трохи з’явилася," - каже жителька Іванківців Лариса Грицина.

А от чи надовго – не знає ніхто. Адже прогнози на найближче літо не надто втішні. Синоптики говорять про чергову посуху, екологи – про майбутню величезну проблему. Без снігу, без дощу та з більшою від норми річною температурою.

Посушливий період на Хмельниччині, як і в Україні загалом, триває вже чотири роки та має вкрай неприємні наслідки. Обміліли не лише річки та ставки, а й підземні джерела.

"Вихід зараз один - розконсервація свердловин та побудова у селах водогонів," - аналізує ситуацію начальник відділу обласного Управління водних ресурсів Михайло Молчанов.

"У нас через село іде Чернилівський водогін. Можна було б до нього під’єднатися. І люди з села також якось би помогли," – мрійливо розмірковує місцева жителька Тетяна Гаврилюк.

Нестача води особливо відчутна у нових криницях. А от ті, що викопані багато десятиліть тому, зараз, хоч і частково, але наповнені. Селяни це пояснюють тим, що раніше знали як і де саме шукати воду.

До прикладу, одна з криниць загального користування у селі Іванківці з’явилася ще на початку двадцятого століття. Її тут називають "золотенька", бо тільки з неї мешканці найближчих будинків можуть набрати воду.

Поки пересічні краяни бідкаються, посадовці нарешті вирішили влаштувати інвентаризацію всіх артезіанських свердловин Хмельниччини. Аби зрозуміти, що і де працює, кому належить та чи може стати у нагоді громаді.

На Хмельниччині у сільських криницях вода буває тільки зранку - фото 1

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та