На Хмельниччині психічно хворих перетворили на рабів

Директор психоневрологічного диспансеру не лише примушувала хворих працювати на своєму городі, але й здавала їх "в оренду"
Depo.
21 серпня 2016 11:27
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині психічно хворих перетворили на рабів
На Хмельниччині психічно хворих перетворили на рабів

У Хмельницькій області директор психоневрологічного інтернату знайшла заняття для своїх пацієнтів і відправила їх працювати до себе на город, передає Depo.Хмельницький з посиланням на Інтер.

У сюжеті телеканалу йдеться про те, що хворих з легкими розладами психіки здають у найм для чорнових робіт сільським жителям. 

На присадибне господарство директора психоневрологічного інтернату регулярно вивозять хворих обробляти городи. 

"Начальниця привезла сюди, збирати картоплю", - говорить Віктор, підопічний Зяньковецкого психоневрологічного інтернату.

Директор інтернату не заперечує, що привозила пацієнтів до себе додому - попрацювати. Вважає - нічого поганого в цьому немає. Навіть виправдовує таку "трудотерапію" тим, що так краще для самих хворих.

"Вони самі попросилися допомагати. А їх на ланцюг посадили, щоб вони там сиділи. Це живі люди, вони також хотять допомогти", - каже Поліна Вешневська, директор Зяньковецкого психоневрологічного інтернату.

У самому інтернаті зникнення пацієнтів навіть не помітили. Хоча за інструкцією санітари зобов'язані стежити, щоб хворі не виходили за межі закладу.

Проте, проходять "трудову терапію" психічно хворі люди не лише на городі у своєї "начальниці". Обслуговують все село. Деяких забирають навіть на кілька днів.

Працювати не за фахом змушують тут і медперсонал. Найчастіше на фермі. Для цього їм доводиться залишати хворих без нагляду, що категорично заборонено. Працівники змушені мовчати, адже бояться втратити робочі місця. Поте, не на камеру розповідають, що директорка дуже добре прилаштувалася.

"Коли утеплюють фасад диспансеру, так само роблять фасад і у неї вдома з тієї ж мінвати і тих самих кошти", - говорить медсестра Зяньковецкого психоневрологічного інтернату.

У профільному департаменті про такі безчинства дізналися, як водиться від журналістів, і одразу ж пообіцяли провести перевірку.

А ось у поліції вже почали розбиратися і навіть відкрили кримінальне провадження. Тут не виключають, що для розслідування залучать і фінінспекцію.

А поки директор продовжує працювати.

Також читайте Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні

Більше про події Хмельниччини чит