ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині потроху розвивається хоспісна допомога

Система паліативної - хоспісної допомоги складається практично із сотні ліжок
Depo.
12 жовтня 2015 15:27
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині потроху розвивається хоспісна допомога
На Хмельниччині потроху розвивається хоспісна допомога

В області активно створюватися окремо хоспісні ліжка почали лише два роки тому, повідомили Depo.Хмельницький в обласного Центру здоров’я.

 Потреби в паліативній та хоспісній допомозі зумовлене цілим рядом об’єктивних причин: постарінням населення, поширенням частки тяжких невиліковних хвороб (онкологічних, серцево-судинних, нейро-дегенеративних, ВІЛ-інфекції, туберкульозу тощо), які супроводжуються хронічним больовим синдромом, важкими розладами життєдіяльності та обмеженим прогнозом життя.

 Щороку в Україні помирає близько 800 тисяч людей, з них майже 90 тисяч через онкологічні захворювання, близько 10 тисяч від туберкульозу, щорічно близько 500 тисяч хворих потребують професійної паліативної та хоспісної допомоги.

 Окрім того, члени сім'ї паліативних пацієнтів також потребують професійної допомоги. Таким чином, разом щороку в Україні близько 1,5 мільйонів осіб (хворих та найближчих родичів) потребують паліативної допомоги.

Робота в цьому напрямі на Хмельниччині потребує продовження. Звертає на себе увагу строкатість показника середньої тривалості перебування хворого на хоспісному ліжку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Більше про охорону здоров’я краян читайте на сайті Depo.Хмельницький.