На Хмельниччині основною проблемою ринку праці є нестача робочих місць

Ринок праці загалом характеризується низькою оплатою праці, дисбалансом між попитом та пропозицією робочої сили в кількісному та професійному розрізі
Depo.
10 жовтня 2016 12:42
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині основною проблемою ринку праці є нестача робочих місць
На Хмельниччині основною проблемою ринку праці є нестача робочих місць

Послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися цьогоріч 34,2 тис. безробітних громадян, повідомляє Depo.Хмельницький.

В області є постійний попит на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник, молодша медсестра); робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій, столяр, слюсар-ремонтник, швачка.). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій - підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

"У січні-вересні 2016 року в базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось 17,5 тисяч вакансій, - йдеться на сайті облдержадміністрації. - Станом на 1 жовтня 2016 року актуальними були 1294 вакансії, на одну вакансію претендував 9 безробітних. Середній розмір оплати праці становив 1961,8 грн."

Завдяки співпраці з роботодавцями та сприяння служби зайнятості 87% вакансій укомплектовано.

За сприяння центрів зайнятості отримали роботу 15,2 тисяч осіб, з них 11 тисяч зареєстрованих безробітних. 

У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 5 тисяч безробітних; проходили професійне навчання – 4,6 тисяч осіб.

На початок жовтня зареєстровані 11,8  тисяч безробітних. З-поміж них - 62 особи з числа внутрішньо переміщених осіб.

В області серед безробітних 51,6% - жінки, 35,4% – молодь віком до 35 років, 47,7% - сільські жителі. Отримували допомогу по безробіттю 9,9 тис.осіб.

Рівень безробіття на Хмельниччині зменшився з 10,4% у І півріччі  2015 року до 9,5%.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт