ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині лісівники заготовляють жолуді дуба на насіння (ФОТО)

Цього року ДП "Хмельницьке ЛМГ" планує припасти 10 тонн жолудів

Depo.
11 жовтня 2018 14:54
ФОТО: depo.ua

Десять тонн жолудя звичайного планує заготувати Хмельницьке ЛМГ, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби відомства.

Цього року планують припасти його 10 тонн. А щоб підвищити посівні властивості насіння, підприємство закупило спеціальне обладнання для переробки вартістю 20 тисяч гривень. Це установка для флотації жолудя, в якій за допомогою води з партії відбирають порожні та ушкоджені шкідниками жолуді. Усі вони спливають на поверхню, а здорові жолуді тонуть.

Інша установка для термотерапії жолудя полягає в зануренні жолудів на 2,5 години у воду температурою 39-41 ºС. За один прийом можна обробити 150 кг. Вказана температура абсолютно не шкідлива для тканини жолудя, але є вбивчою для збудника паразитуючого гриба.

Після термотерапії жолуді обробляють спеціальними хімічними речовинами (фунгіцидами) з метою захисту їх від ураження збудниками грибкових захворювань під час зберігання. Всі ці процедури значно підвищують схожість насіння (до 99 %).

Потім жолуді засипають до бочок ємністю 100 літрів та поміщають до холодильної камери, де за температури - 2-3º С воно зберігається до весняного висіву. Таким способом можна зберігати жолуді до трьох років. Це є дуже актуально через те, що рясне плодоношення дуба звичайного відбувається раз в 6 - 8 років.

Нагадаємо, а на території НПП "Мале Полісся" вперше цієї осені провели дослідження грибів.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook