ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Уперше на території НПП "Мале Полісся" проводилися дослідження грибів (ФОТО)

Науковці разом з працівниками парку й лісівниками обстежили різні типи лісових насаджень

Depo.
1 жовтня 2018 11:51
ФОТО: depo.ua

Уперше на території НПП "Мале Полісся" проводилися дослідження грибів, які ростуть на цій території, передає Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби лісівників області.

Науковці відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодницького НАН України спільно з працівниками Парку обстежили різні типи лісових насаджень. В ході експедиції вивчили видове різноманіття грибів, а також зафіксували місця зростання двох видів грибів із Червоної книги України. Зокрема, моховика паразитного (Boletus parasiticus Fr. Xerocomus parasiticus (Bull.: Fr.) Quél.), що поширений у Європі, Північній Америці, Азії (в тому числі Японії) та у Північній Африці. В Україні росте на Закарпатті, Розточчі, Малому та Західному Поліссі.

Інша знахідка - грифола листувата (Grifolafrondosa (Dicks.: Fr.) Gray). Цей великий, іноді величезний гриб, називають грибом-бараном. Ареал виду: Євразія, Північна Америка, Австралія. В Україні поширений на території Закарпаття, Карпатських та західноукраїнських лісів, у Лісостепу, Степу, а також у Гірському Криму. Зростає у широколистяних лісах.

Науковці зібрали біологічні зразки грибів для подальшого їх дослідження.

Нагадаємо, цієї осені одразу дві рідкісні червонокнижні рослини знайшли на території націоного парку "Мале Полісся".

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook