UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині іноземний інвестор забруднює Случ

У Базалії текстильне підприємство скидає неочищені стоки до річки

На Хмельниччині іноземний інвестор забру…

У селищі Базалія, що на Теофіпольщині, трикотажна фабрика "Аслан-Текстиль" забруднює річку Случ, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на ZIK.

Мешканці селища пояснюють це тим, що на підприємстві не працюють очисні споруди. Вплинути на керівництво фабрики вони не можуть.

"Тут в нас є Чорнобиль. Можна сказати, три ставки ­- це три Чорнобилі, бо це відстійники", - скаржиться базалієць Віктор Закшевський.

Жінки ж навперебій обурюються: "Куди звертатися, що робити? Ми не знаємо і з острахом чекаємо, що буде далі!", "Якщо в нас Чорнобиль, то порадьте, що нам робити?".

Фабрика "Аслан-Текстиль" відкрилася у Базалії минулого року. Тоді мешканці селища зраділи: сподівалися на нові робочі місця. Їх вони і отримали, однак вже через декілька місяців почали помічати, що, попри обіцянки керівництва фабрики повністю очищати стічну воду, зі ставками і річкою відбувається "щось не те".

"Чую - запах такий неприємний. Дивлюсь - собака скочив у воду, голова зверху, а тулуба не видно. Я кинувся до води, а там не вода, там чорне чорнило тече", - розповідає мисливець Олександр Сивак.

На очисних спорудах відчувається різкий гнилий запах і видно густу воду помаранчевого кольору.

Неподалік біля ставка і пасовищ селяни бідкаються: "Наші корови п'ють у тому ставку воду, куди стікає вся та гидота. Ми доїмо сім корів, ми здаємо в державу молоко, і ми з того живемо, ми з того вчимо дітей. Люди налякані і стривожені, адже частина ходить на фабрику, а частина - живе з тих корів".

Поміж тим, згідно з даними Державного Геокадастру і інших відкритих джерел, ПП "Аслан-Текстиль" взяла ділянку у Хмельницької ОДА - тільки під розміщення будівель і приміщень. В офіційних документах немає ані слова про фабрику чи виробничі потужності.

Селищний голова Євгеній Білоус визнає проблему, але каже, що фабрика розташована за межами Базалії, тому дозволи на відкриття підприємство отримувало від керівництва району. В Теофіпольській райдержадміністрації тим часом вказують на ОДА. Мовляв, район не може впливати на "Аслан-Текстиль", бо воно розташоване на приватній території.

В Хмельницькій ОДА ситуацію не коментують.

Втім, представник Держекоінспекції Олег Іщук підтвердив, що промислові води "Аслан-Текстилю" після очистки скидають у річку Случ. При цьому інспекція встановила, що за хімічним складом ця вода виходить за припустимі норми забруднення.

Відтак, директора фабрики Шишмана Рамазана притягнули до відповідальності. Відповідно до закону, він сплатив штраф - 136 гривень.

Жителі Базалії власними зусиллями здали воду на експертизу до столичного Інституту хімії води. Результат цієї експертизи ще гірший, ніж дослідження Держекоінспекції.

Колишній працівник фабрики розповідає, що при будівництві не було ні планування, ні належної роботи спеціалістів.

"Вирили котлован завбільшки з футбольне поле, пробурили там, засипали то щебенем, поклали ніби там дренажні труби - так, для відводу очей. Комісія прийшла: фільтр є? Є. Люк є? Є. Все! А там - ані входу, ані виходу", - ділиться чоловік.

Проблема з місцевої може перетворитися на глобальну. Стічні води від фабрики потрапляють у Случ, який є притокою Горині. Остання входить до басейну річки Прип'ять, яка впадає в Київське водосховище. А це вже - каскад Дніпра.

Нагадаємо, мер Хмельницького не знає, хто забруднює Південний Буг.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme