UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Хмельниччині діляться кращими практиками місцевого самоврядування

В області діє 41 ОТГ, кожна з яких має свій успішний досвід з розвитку території

На Хмельниччині діляться кращими практик…

У сесійній залі Будинку рад у семінарі "Кращі практики місцевого самоврядування: співпраця між громадами та співпраця в громадах – запорука успішного регіонального і місцевого розвитку" взяли участь представники органів місцевого самоврядування, фіналісти конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування" 2017 року з 14 ОТГ десяти регіонів України, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією прес-служби облради.

"Хмельниччина, за даними моніторингу Мінрегіону, третій рік поспіль впевнено займає лідируючі позиції в процесі реформи децентралізації та територіальної організації влади. В області діє 41 об'єднана територіальна громада, кожна з них може поділитися успішним досвідом з розвитку територій, зокрема, й вдалими практиками місцевого самоврядування," - каже голова обласної ради Михайло Загородний.

Очільник обласної ради зауважив, що представникам громад, окрім обміну передовим позитивним досвідом, доцільно вчитися й на помилках, проблемних ситуаціях, з якими стикаються окремі громади, реалізуючи різноманітні проекти розвитку територій.В основі діяльності ОТГ є їхні стратегії, у яких громади мають передбачати свій подальший перспективний розвиток, зокрема - створення нових робочих місць, наповнення бюджету, а загалом - це покращення життя мешканців громад.

За словами експерта Програми Ради Європи "Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні" Ігора Абрам'юка, за чотири роки існування конкурсу відзначено 108 переможців.

Успішним досвідом роботи у 2017 році у сфері співробітництва територіальних громад поділилися фіналісти конкурсу "Кращі практики місцевого самоврядування". Зокрема, сільський голова з Покровського району Дніпропетровської області Наталія Антипенко розповіла про досвід впровадження практики створення міні-цеху з переробки молока у селі Покровському. Практику співробітництва громад задля досягнення єдиного результату презентувала голова Борівської районної ради Харківської області Олена Клименко. Представники Полтавської області, зокрема, керівник районного ресурсного центру громад, начальник відділу ведення діловодства, юридичного та кадрового забезпечення Семенівської районної ради Світлана Феденко розповіла про практику оновлене життя місцевої пожежної охорони на базі села Оболонь, начальник відділу організаційно-правового забезпечення виконавчого апарату Решетилівської районної ради Полтавської області Оксана Хиль поінформувала про впровадження практики міжмуніципального співробітництва у сфері соціального захисту громадян.Дунаєвецький міський голова Веліна Заяць поінформувала присутніх про успішний досвід впровадження місцевих ініціатив та запросила учасників семінару більш детально ознайомитися з життям громади уже безпосередньо на її території.

Впродовж двох днів представники органів місцевого самоврядування та ЗМІ з різних регіонів держави знайомляться з досвідом роботи Дунаєвецької міської та Новоушицької селищної об'єднаних територіальних громад. Окрім того, учасники зібрання ознайомляться з роботою Миньковецького старостату, а також з історією Миньковецької держави, що існувала колись на Дунаєвеччині.Нагадаємо, на Хмельниччині чисельність жителів в ОТГ складає 36,7%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme