ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Найбільше людей в ОТГ проживають в Житомирській, Хмельницькій та Чернігівській областях (ГРАФІКА)

Якісний індикатор чіткіше відображає стан формування спроможних громад і показує кількість громадян, які змогли скористатися результатами реформи, а яким місцева влада цей шлях перекриває

Depo.
14 травня 2018 19:24
ФОТО: depo.ua

Не за кількістю, а за якістю провели моніторинг процесу об'єднання громад в Україні, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Децентралізацію влади".

Кількісний показник населення, яке проживає на територіях ОТГ у співвідношенні до загальної кількості населення області - індикатор, що чіткіше відображає реальний стан формування спроможних громад в області і наглядно показує кількість громадян, які змогли скористатися результатами реформи, а яким місцева влада цей шлях перекриває.

"Чим швидше ми сформуємо спроможні громади, тим швидше в нас підуть інші реформи, зокрема секторальні і, особливо такі складні, як медична реформа. Лише в межах спроможних громад органи самоврядування можуть забезпечити якісні послуги громадянам і забезпечити сталий розвиток відповідних територій, - каже перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В'ячеслав Негода. - Додаткові можливості відкриваються для міст обласного значення та їх суміжних громад із набуттям чинності закону про добровільне приєднання. Таким чином ми переходимо від кількісних показників до якісних."

На першій позиції залишається Житомирська область. В цьому регіоні в ОТГ проживає вже 37,2% населення від загальної кількості населення області. На Хмельниччині чисельність жителів в ОТГ складає 36,7%, в Чернігівській області - 35,6%, в Тернопільській - 32%, Чернівецькій - 31,3%.

Натомість в Дніпропетровській області, одного з лідерів реформ, в ОТГ проживає всього 15,1% населення. В індустріальних областях більша частина жителів живе у великих містах. Тому формування навколо міст шляхом приєднання сусідніх громад суттєво змінить динаміку формування ОТГ.

"В цілому в Україні на території об'єднаних громад проживає 18% населення. Разом з тим майже 50% - це населення міст обласного значення і 33% - населення сільських, селищних громад, міст районного значення до цього часу не були задіяні в процесі формування спроможних громад. Ті, хто займає пасивну позицію, хто все ще очікує, позбавляють свої громади перспектив розвитку", - каже перший заступник Міністра.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook