ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі

Родина забезпечує електроенергією свої потреби і вп'ятеро більше подає в загальну мережу
Depo.
14 липня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі
На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі

Незвичний бізнес розпочав цьогоріч житель Шепетівки, він облаштував сонячну електростанцію прямо в себе вдома, повідомляє Хмельницький.depo.ua.

На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі (ФОТО) - фото 1

"Насамперед все потрібно було вивчити, з'ясувати всі "за" та "проти", знайти необхідне обладнання і програмне забезпечення, а потім вже закупити його", - розповідає власник Ігор Сочинський. "Років сім тому ми реконструювали свій будинок. Він у нас на дві половини. Виявилося - все зробили як треба і за технічними вимогами могли ставити сонячні батареї".

З лютого вже почали потроху запускатися. І сьогодні, каже, в повній мірі йде експлуатація першої черги електростанції. Вироблену енергію всю до кіловата віддають в загальну мережу, а собі беруть уже із загальної.

На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі (ФОТО) - фото 2

Сьогодні тут 44 панелі по 250 ват, а енергію подають у 380 вольт. Кажуть, це найкращий варіант, для того, щоб мати зиск. При певних технічних змінах нинішнє виробництво в 10 кіловат можна легко втричі збільшити.

Влітку  виробництво електроенергії вчетверо більше аніж взимку, відтак потрібно й враховувати похмурі дні, й зимовий період. Відтепер родинні прибутки та життя цілком залежать від сонця, як було колись у людей, сміючись, кажуть екзотичні бізнесмени.

Формально директором приватної електростанції є його дружина Наталя, проте чоловік став головним робітником на цьому підприємстві. Сама ж жінка задоволена таким бізнесом.

"Прибутків очікувати швидких не збираємося, проте якщо вдасться втілити решту задуманого,- за років 5 точно окупимося",- переконана Наталя.

А ще господиня розповідає, що побутова техніка стала працювати набагато краще і стабільніше. Немає ніякісіньких перепадів в напрузі та й економити надто не потрібно. Та й все абсолютно безпечно.

На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі (ФОТО) - фото 3

Родина також приємно здивована співпрацею з енергетиками-монополістами. Не лише, кажуть, не ставили палок в колеса, ще й активно допомогали, радили, консультували завжди і безвідмовно.

Планують найближчим часом стягнутися грошима, бо це задоволення не з дешевих, і змонтувати, так би мовити, другу чергу. Вже навіть схему розробили куди і як ставитимуть нові сонячні батареї. Цього разу збираються змонтувати їх прямо на паркані, але під точно визначеним кутом.

На Хмельниччині чоловік збудував сонячну електростанцію і продає енергію державі (ФОТО) - фото 4

Ігор переконаний, що саме за такою зеленою енергією майбутнє. Тому щиро ділиться хоч і не багаторічним, проте, все ж досвідом із усіма бажаючими долучитися до такого бізнесу. А ходаки у нього бувають чи не щотижня, ще більше пишуть в інтернеті.

Більше новин про альтернативну енергію та бізнес на Хмельниччині читайте на сайті khm.depo.ua.